Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Vakar prasidėjo džiazos dienos Tauragėje

2016-07-15

Pernai Tauragėje vykusi džiazo muzikos diena išaugo į  džiazo dienas, kurias jau vadiname feestivaliu. Pernykštis koncertas parodė, kad Tauragėje yra rimtų džiazo gerbėjų ir mintis surengti didesnę džiazo fiestą atėjo iš ryškiai matomo poreikio tokiai muzikai. 
    

Liepos 14 d. ir prasidėjo tarptautinis festivalis "Džiazo dienos Tauragėje 2016". O jis prasidėjo ne koncertų salėje, ne populiariose ir jau išbandytose koncertinėse erdvėse, bet daug kam galbūt netikėtai – Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje. 

Kaip sakė šios bažnyčios klebonas Edikas Šulcas, festivalio sumanytojas Valdas Latoža pats pasiūlė surengti šį koncertą būtent pas mus-Lauksargių bažnyčioje. Edikas Šulcas, būdamas neabejingas tokiems dalykams, (pernai vasarą įvyko gražus poezijos vakaras su literatų klubu „Žingsniai“) net neabejodamas sutiko.  Ir tikrai nesigaili, kad taip padarė. 

Po koncerto kunigas Edikas nuoširdžiai džiaugėsi ir puikiai pavykusiu koncertu, atlikėjų meistriškumu ir žiūrovų gausa, o visiems atlikėjams dovanojo rankų darbo žvakutę.

Atlikėjus, organizatorius ir klausytojus su gražia,  prasminga ir pakylėta festivallio pradžia pasveikino Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė, atlikėjams įteikdama prisiminimo dovanas.

 

 

Sulaukta ir svečių iš Tauragės, iš Šakių (atvyko kunigas ir vaikų namų direktorius Virginijus Kelertas), iš Vilniaus (dalyvavo evangelikų liuteronų vyskupo sekretorė Milita Poškienė) iš aplinkinių vietovių. Kalbant apie patį koncertą, koncerto vedėja, Tauragės radijo laidos „Su Meile apie bliuzą“ vedėja Meilutė Parnarauskienė išsireiškė vienu žodžiu: SUPER!
    

 

Koncertavo Česlovo Sasnausko kamerinis choras ir ritmo grupė - Beata Andriuškevičienė (fortepijonas, beje, ji gali būti mūsų krašto žmonėms gerai pažįstama iš festivalių ant Medvėgalio, kur daug kartų dalyvavo) ir  Aldas Danėlius (mušamieji). Kaip yra išsireiškęs šio choro vadovas ir dirigentas Mindaugas Radzevičius,  choro tikslas propaguoti profesionalią  religinę chorinę muziką, kelti dieviškojo kulto liturginį ir meninį lygį. 

 

Choro repertuare – įvairių epochų bažnytinės ir pasaulietinės muzikos kūriniai. Lauksargiuose buvo atliktos kompozitoriaus Bob Chilton „A Little Jazz Mass“ (Mažosios džiazo mišios). Tai pagrindinis koncerto Lauksargiuose kūrinys, sutiktas žiūrovų labai šiltai. Šalia jo, skambėjo dar daug įvairios džiazo muzikos, kurią Mindaugo Radzevičiaus diriguojamas choras atliko tikrai meistriškai ir nepaliko abejingų žiūrovų-nuo kaimo moterėlių, kurios, tikėtina, pirmą kartą klausė gyvo džiazo, iki jau patyrusių džiazo mėgėjų. 
Ne kartą atlikėjams teko kūrinius kartoti, o bažnyčios skliautai aidėjo nuo aplodismentų gausos.

 

Koncerto akimirkas rasite čia.

 

Eugenijus Šaltis

Romualdo Vaikaus nuotr.

 

 

 

 ‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?