Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros ministerijaLietuvos kultūros tarybaTauragės rajono savivaldybėLenkijos Institutas Vilniuje

Festivalį palaiko

UAB

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio šypsena

Tauragės odontologijos centrasVisi rėmėjai ›

Kokia vasara be džiazo? Festvalis prasidėjo!

2018-07-01

Lauksargiuose birželio 29 dieną jau trečiąjį kartą prasidėjo ketvirtasis Tauragės džiazo festivalis. Jis taip pritiko ir prilipo prie Tauragės miesto, kad jau be šio festivalio nebeįmanoma įsivaizduoti vasaros Tauragėje. Kokia būtų vasara be džiazo, bet faktas toks – džiazas Tauragėje įsitvirtino ir čia bus. Jo reikėjo – jis ir yra.  

 

Klostosi  graži tradicija, kad festivalio atidarymo koncertas vyksta Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje. Šį kartą festivalio atidarymo koncertui organizatoriai pasiūlė projektą „Chopin Jazz Inn‘, kuris patiko ir džiazo, ir pramoginės muzikos  mėgėjams: lengvas, žaismingas, spalvingas Evelinos Sašenko vokalas, virtuozo pianisto Dimitrijaus Golovanovo fortepijoninės improvizacijos, kontrabosininko Donato Bagursko pasažai, Gedimino Augustaičio mušamųjų instrumentų muzika leido puikiai pajusti džiazą, o tiems, kas jo nesupranta ar netgi nemėgsta, klausytis buvo vis tiek įdomu. Kai kam tai buvo (turiu omeny žiūrovus) nauja patirtis, bet nė vienas nerodė rūgštaus veido – priešingai, po koncerto visi šypsojosi, atsistoję dėkojo atlikėjams.

 

Evelina Sašenko ir jos kūrybinė komanda parodė įdomų ir savitą požiūrį į Šopeno muziką. Įgavęs džiazo bruožų Šopenas tarsi atgijo – naujai, netikėtai. Man pačiam, dideliam Šopeno fortepijoninės muzikos gerbėjui, naujos aranžuotės muzikų, kurių darbą ką tik girdėjau, sukėlė įdomių apmąstymų ir nuostabos. O ji tikrai teigiama. Įspūdinga pradžia – pusę darbo.

 

Birželio 30 dieną, organizatoriai pakvietė į  naują koncertinę erdvę mieste – Tauragės geležinkelio stotį. 1930 metais pastatytas Tauragės geležinkelio stoties pastatas suprojektuotas Edmundo Alfonso Fryko, o pastatui būdingas XX a. trečio dešimtmečio art deco stilius. Tai vienas gražiausių tarpukario pastatų Tauragėje, valstybės saugoma kultūros vertybė, kuris po daugelio metų pavirto koncertine aikštele. Koncertas netalpino visų norinčių patekti į vidų, o daugelis, taip ir klausėsi koncerto perone.

 

„Kai festivalio organizatoriai mus pakvietė festivalį koncertuoti geležinkelio stotyje - mums pasirodė labai keistai. Koncertas vyko sausakimšoje, tačiau labai jaukioje atmosferoje  ir unikalioje salėje“,- sakė projekto vadovas gitaristas Artūras Chalikovas.

 

Festivalio akimirkos čia: Atidarymo koncertas  ir Tauragės  geležinkelio stotis

 

 

Mintimis pasidalino Eugenijus Šaltis

Romualdo Vaitkaus nuotraukos‹ Atgal

Kur?

Tauragėje

Pilies kiemelis

Požerūnų malūnas

J.V.Kalvano parkas

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis

 

Kada?

2020 metų vasara

Gegužės 27 - rugpjūčio 30

Ką pamatysiu?

JAZZ atlikėjus iš

JAV I Airijos I Meksikos I Lenkijos I Latvijos I Lietuvos