Remėjai

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos kultūros ministerijaLietuvos kultūros tarybaTauragės rajono savivaldybėLenkijos Institutas Vilniuje

Festivalį palaiko

UAB

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio šypsena

Tauragės odontologijos centrasVisi rėmėjai ›

Džiazo ritmai įsisiautėja

2019-06-22

Tai parodė trečiasis šių metų Tauragės džiazo festivalio koncertas. Nepabūgę grėsmingų visoje Lietuvoje „audrų, perkūnijų prikrautų debesų laivų“, Tauragės festivalio organizatoriai kaip mat persibazavo iš Tauragės pilies aikštės (kur po ąžuolais, žinoma, būtų buvę maloniau klausytis džiazo) į Tauragės kultūros rūmus, kur šilta darėsi ne tik nuo džiazo. Karšta vasara ir džiazo ir temperatūros prasme.

 

Penktus metus Tauragėje skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis vėl pakvietė į renginius. Jei dar nespėjote suplanuoti visų vasaros savaitgalių, renginio organizatoriai siūlo paįvairinti vasarą aplankant Tauragėje, Jurbarke ir Pagėgiuose vyksiančius koncertus. Kokybiškos muzikos festivalis dovanoja galimybę išgirsti klasikinių ir dar negirdėtų džiazo ritmų, kūrybiškoje aplinkoje sutikti kitokį save ir mėgautis unikalia patirtimi. Ir šiais metais festivalis “Tauragės džiazo dienos 2019” mėgins atitikti tiek džiazo gurmanų, tiek džiazo mėgėjų muzikinius poreikius. Skirtingose erdvėse klausytojų vertinimui pateikiama eilė koncertų ir kitų pramoginių renginių.

 

Birželio 20 d., ketvirtadienį, kaip jau teko rašyti, teko persikelti į šalia esančius Kultūros rūmus. Išsigąsta lietaus ir audros. Čia džiazo muzikos mylėtojai, gerbėjai, fanai, sirgaliai klausėsi Krzysztof Kobyliński KK Pearls (Lenkija-Izraelis-Kolumbija) ir Dainiaus Pulausko Group, beje, kuri ir pradėjo koncertą.  Nors ir ne anšlaginė buvo kultūros rūmų salė, tačiau vietos muzikai joje užteko – pagal savo norimą asortimentą: improvizacijų, netikėtų viražų, išdaigų muzikinių, rimtos klasikos, provokacijų, humoro. Kas tai supranta, turėjo kaifuoti. Renginio vedėjas Laimonas Rimkus šmaikščiai vedė koncertą, organizavo loterijas, bedravo su publika. Buvo nuostabu, tikrąja šia žodžio prasme

 

Ną o kur nusitrenkti šį vakarą? Aišku negu aiškiau. Į Lauksargių bažnyčią, kur tradiciškai jau penktą kartą vyks džiazo festivalio koncertas. Koncertuos Eglė Petrošiūtė & Dutch jazz trio (Brazilija – Olandija – Lietuva).

 

Birželio 1 dieną prasidėjęs Tauragės džiazo festivalis vis labiau „įvynioja“ į savo muzikos „vatą“ vis daugiau žiūrovų ir atlikėjų. Nuoširdžiai klausiu: kas gali būti smagiau pačiame vidurvasaryje už gerą muziką ir linksmą kompaniją?

Retorinis klausimas nereikallauja atsakymo, tačIiau atsakau - smagiau džiazas Tauragėje.

 

Daugiau festivalio akimirkų galima pamatyti čia.

Festivalio programa čia.

 

 

Eugenijaus Šalčio mintys‹ Atgal

Kur?

Tauragėje

Pilies kiemelis

Požerūnų malūnas

J.V.Kalvano parkas

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis

 

Kada?

2020 metų vasara

Gegužės 27 - rugpjūčio 30

Ką pamatysiu?

JAZZ atlikėjus iš

JAV I Airijos I Meksikos I Lenkijos I Latvijos I Lietuvos