Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Spėkit suktis – festivalyje koncertą keičia koncertas

2021-07-07

Šeštadienį džiazmenai sukvietė tauragiškius į šventę prie „Bangos“. Daugiau nei septynias valandas trukusį malonumą, kai žiūrovus linksmina kelios dešimtys atlikėjų, kai šypsena nedingsta nuo veido bent pusdienį, kai neina ramiai nusėdėti, plojant, linguojant ar trypiant į taktą, kai prarėkiamas balsas kartu su Aleksandru Belkinu traukiant „Yellow submarine“ ar „Let it be“, be jokių abejonių, galima pavadinti švente.

 

Koncertą ankstyvą popietę pradėjo jaunimo džiazo kolektyvai iš Tauragės, Jurbarko bei Pasvalio. Vieni demonstravo savo virtuoziškumą, kiti – parodė, ko išmokę per metus. Visi, be išimties, kolektyvai įrodė, kad jaunimui artima ne tik populiarioji šių dienų muzika, bet ir džiazo bei jo atmainų interpretacijos ir improvizacijos.

 

Tiems, kas atidžiai klausėsi Klaipėdos jaunimo teatro atlikėjų koncerto-spektaklio „Graži ir ta galinga“, ko gero, pavyko pajusti tam tikras feminizmo gaideles, nes merginos neįprastai, bet labai originaliai per istorines asmenybes moteris, papasakojo savotišką feminizmo ir lyčių lygybės istoriją Lietuvoje. Nuskambėjo Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės, kiek neįprasta ir tarpukariu pagarsėjusi homoseksualios apgavikės, vagilės Teklės Sabastijauskaitės, persirenginėjusios vyriškais drabužiais ir dirbusios vyriškus darbus bei ketinusios vesti Stasę, karalienės Bonos Sforzos, Dalios Grybauskaitės ir net klasikės rašytojos Žemaitės, dainoje teigusios „geriau merga be sijuona, negu be skaruos“ istorijos.

 

Tauragiškiams pristatinėti gospel choro „Gloria“ nebereikėjo, juos pažįsta ir žino jau eilę metų, jų atliekami kūriniai skamba įvairiuose renginiuose. Tačiau šį kartą kolektyvas koncertavo kartu su universaliu džiazo atlikėju, muzikantu, aranžuotoju, kompozitoriumi Artūru Chalikovu ir jo grupe. Aplodismentų tauragiškiams nepagailėta. Kaip ir Artūrui Chalikovui, vėliau netikėtai prisijungusiam prie Aleksandro Belkino bei jo draugų – atlikėjų projekto „Beatles‘n‘jazz“. Uždegančios charizmatiškų projekto dalyvių improvizacijos, neįprastos žinomų dainų aranžuotės „užvedė“ žiūrovus, kurie netikėtai pasileido šokio ritmu ir nenurimo ant scenos pasirodžius bliuzo atlikėjai ir renginio „vyšnaitei ant torto“ Arinai. Daugiau nei valandą trukęs Arinos ir jos muzikantų pasirodymas tik dar kartą leido pamatyti, kiek energijos ir jėgos atlikėjai atiduoda ar dovanoja savo klausytojams.

 

Belieka padėkoti renginio organizatoriams VšĮ „Šou imperija“, partneriams ir rėmėjams – Tauragės rajono savivaldybei, oficialiam „Toyota“ atstovui Lietuvoje UAB „Solorina“, UAB „Alantas“, UAB „Onija“, UAB „Švytis“, UAB „Medicum centrum“, UAB „Muzikos servisas“, I. Alijošienės IĮ „Agava“, interneto parduotuvėms „Dovanos Tauragėje“, „Alyvuogės.lt“, parduotuvei „Sweetexpress“, porai dešimčių informacinių rėmėjų, kurių dėka „Džiazo dienos Tauragėje“ žinomos ne tik mūsų krašte, visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

 

Vienam festivalio koncertui pasibaigus, organizatoriai kviečia į kitą festivalio koncertą. Liepos 7-ją tauragiškiai ir miesto svečiai kviečiami atvykti į skverą prie Kultūros rūmų paklausyti vieno unikaliausių šiuo metu Lietuvoje perkusininko, būgnininko, kompozitoriaus ir neįtikėtinų audioperformansų kūrėjų Gintauto Gascevičiaus. Prie A. Naraškevičiaus atminimui skirto suoliuko fenomenalusis Ginc (taip save vadina atlikėjas) pristatys savo solinės karjeros kūrinių „Trilogiją“, skirtą Erdvei, Vietai ir Viduj. Kas tai – lai lieka intriga iki pat koncerto.

Video čia.

Foto čia.

Irina Sadauskienė‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?