Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis partneris

Tauragė - kultūros sostinė 2023

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Kauno diksilendas „DixXband“ (Lietuva)

Šiais metais savo veiklos 20-metį mininti tradicinio džiazo grupė žada specialiai festivaliui paruoštą išskirtinią programą. Simboliška, jog laisve alsuojančioje Senojoje Smalininkų prieplaukoje „DixXband“ ir Lindy-Hop šokių studija „Swing Daiva" grupė žada savo ritmingu pasirodymu perkelti klausytojus į Naujojo Orleano, Čikagos gatves, iš kurių ir kilo tradicinis džiazas, diksilendas, svingas bei jo atmainos.

 

„Užsienyje neretai galime pamatyti gatvėse, ant tiltų grojančias diksilendo grupes bei atlikėjus – tai muzika, kuri yra sukurta laisvei, todėl būtent atvirose erdvėse, gamtoje, kavinėse ar miestų aikštėse, o ne koncertinėse salėse, ji suskamba geriausiai bei sukuria klausytojams vidinės laisvės pojūtį. Drauge su „DixXband“ grupės nariais norime, kad ir Tauragės džiazo festivalio gerbėjai atsidurtų tame jausme, kurį kuria tradicinis džiazas, – subtili melodijos ir ritmo harmonija, laisvės pojūtis ir improvizacija, galimybė mėgautis muzika ir gyvenimu neskubant“, – teigia „DixXband“ grupės meno vadovas Raimundas Arnašius.

 

Diksilendo muzika yra ritminga, tokia, kurioje klasikos žavesį papildo vintažinis jos prieskonis. Šiuolaikinėje erdvėje diksilendo muzika skamba kaip vertingas antikvaras, kurį norisi saugoti ir juo mėgautis. Tai išskirtinio muzikos skonio mėgėjų žanras, kuris randa kelia į žmonių, siekiančių laisvės pojūčio, širdis.

 

Instrumentinį Čikagos stiliaus muzikos stilių atliekanti „DixXband“ grupė žada į savo pasirodymą įnešti ir papildomų muzikinių prieskonių – svingo bei „Vintage Jazz“ – populiariosios muzikos kūrinių, atliekamų džiazo maniera, tai įgyvendinti padės ir naujai į komandą prisijungusi švelnaus ir spalvingo balso dainininkė Vaiva Venslovienė.

 

Kauno diksilendas „DixXband“ yra laukiamas ir vertinamas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio džiazo festivalių gerbėjų. Jų pasirodymų sąraše – dešimtys džiazo festivalių ir publikos įvertinimai. Kauno filharmonijoje 2003-aisiais surengę pirmąjį pasirodymą, netrukus po jo Lietuvos radijuje ir televizijoje įrašė pirmąjį kompaktinį diską, pavadinimu „Teisingos muzikos dozė“. 2008 m. Birštone vykusiame džiazo festivalyje grupė gyvai įrašė ir antrą – „SingSwing“.

 

2007 m. vykusiame „Euro Jazz“ festivalyje-konkurse Kauno diksilendas buvo apdovanotas „Gand Prix“ prizu už Europos Sąjungos himno atlikimą „New Orlean Jazz“ stiliumi, kuriam aranžuotę parašė Rimantas Giedraitis, bei pelnė publikos simpatijas.

 

Rugpjūčio 9d. / 18:00 / trečiadienis

Smalininkuų senasis uostas (Jurbarko raj.)

Renginys nemokamas‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Muzikos klubas „Rūsys"

Bangos parkas

 

Kada?

2023 metų vasara

Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

Ukrainos I JAV I Gvatemalos I Latvijos I Vokietijos I Meksikos I Puerto Riko I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?