Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

KEISTA BJAURI ŽUVIS (Lietuva)

KEISTA BJAURI ŽUVIS (Lietuva)
Aistė Kalvelytė – dr
Julius Čepukėnas – el

Atrodytų, kad geram džiazui dažniausiai reikia didelės grupės muzikantų, begalės instrumentų ir itin sudėtingų melodinių kompozicijų, kurios ne tik atskleistų garsinius sprendimus, tačiau ir pabrėžtų atliekančiųjų virtuoziškumą. Atrodytų...

Tačiau kartais šėlsmas ir energija nugali, o jeigu kas klaustų, kokia lietuvių grupė savo kūryba per patį trumpiausią laiką į visatą gali išspinduliuoti daugiausiai energijos, duetas „Keista Bjauri Žuvis“ neabejotinai atsidurtų favoritų trejete.

Minimaliomis priemonėmis, tačiau maksimalia galia šis duetas priverčia užmiršti praeitį, dabartį ir rytojų, ir sava elektronika, vedama nesustojančio pulsuoti būgnų ritmo, kviečia pasiduoti kiekviename iš mūsų gyvenančiam pirmykščiam žmogui.

Aistės Kalvelytės ir Juliaus Čepukėno komanda ne tik kuria Lietuvos scenai išskirtinę džiazo, eksperimentų ir elektroninių garsų persmelktą muziką, tačiau ir įrodo, kad du visiškai skirtingi žmonės, keramikė ir programuotojas, gali rasti bendrą kelią, net jei tas kelias yra keistas ir bjaurus.

2017 metais susikūręs, tačiau ilgai savo skambesį gludinęs kolektyvas, 2022 metais laimėjo jaunų grupių konkurse „Novus“, pernai išleido debiutinį albumą „Legs are for Swimming“ ir atrado savo vietą tiek šalies scenose, tiek muzikos melomanų ausyse.

Ir nesvarbu, ar tai džiazo puristai, ar tiesiog pašokti geidžiantis jaunimas – „Keista Bjauri Žuvis“ yra tinkamas laimikis kiekvienam, kuris nori neužmirštamos patirties.

„Legs are for Swimming“ yra savotiškas džiazinis pankrokas, kuris gali pritraukti abejingų šiam elitiniam žanrui ir skleisti ne tik smagumo, bet ir šiokią tokią edukacinę žinią, taip supindamas tai, kas malonu su tuo, kas naudinga", - apie debiutinį grupės įrašą kalbėjo „370“ muzikos apžvalgininkas Jonas Braškys.

„Skirtingi ritmai, plaukiojantys nuo griežtai struktūruotų iki bemaž improvizuotų intuityvių perkusinių žaidimų, sintezatorių generuojamos įvairiausių tonų, tembrų ar ilgių bangos maišosi tarpusavyje, maišosi ir kuria išankstinėms nuostatoms nepavaldžią ir greitai įtraukiančią muziką“, - konstatavo, aptardamas minėtąjį albumą, Lietuvos muzikos informacijos centro apžvalgininkas Vitalijus Gailius.

Pasiduodami vienas kito improvizacijoms, neperkraudami savo kūrinių instrumentų gausa (ir atsisakydami tokios tradicinės gitaros) Aistė ir Julius kuria unikalų skambesį, įkvėptą tautiečių „SheepGot Waxed“, kuris keičiasi kiekvienąsyk duetui lipant į sceną.

„Mes grojame ir nežinome, kaip tai skamba. Tai yra daugelio skirtingų dalykų sumetimas į vieną katilą. Čia jaučiasi skirtingos įtakos, kurias padarė mūsų klausoma muzika. Viskas sumesta į vieną katilą ir gerai pakratyta“, - apie grupės kūrybą sako Julius Čepukėnas.

„Tiesiog toks džiazinis savęs neįstatymas į rėmus“, - priduria Aistė Kalvelytė.

Tobulai atpalaidauojantys ir atsipalaiduojantys, savo kūrybiškumą lengvai paleidžiantys „Keista Bjauri Žuvis“ neria ten, kur giliau, keisčiau ir nenuspėjamiau.

Ir ten bjauru niekada nebūna.

 

Gegužės 18 d. / 21:00 / šeštadienis / Tauragės Pilies kiemelis

Įvadinis festivalio koncertas

Džiazo apreiškimai muziejuje: spalvingas Aistės Kalvelytės ir Juliaus Čepukėno duetas

Įėjimas laisvas

 ‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?