Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Džiazas ir vasara išlydėti kartu

2022-09-06

Paskutinįjį vasaros vakarą nuskambėjo ir paskutiniojo Tauragės džiazo festivalio koncerto akordai. Tauragiškiams džiazo gerbėjams buvo pasiūlyta atsipalaiduoti klausantis jaunų, tačiau itin talentingų ir profesionalių atlikėjų trio Žermoskas/Banno/Falu, jungiančio atlikėjus iš trijų šalių Lietuvos, JAV ir Puerto Riko. Taip baigėsi IX "Tauragės džiazo dienų" festivalis.

 

- Festivalis nesibaigė, - sako „Džiazo dienos Tauragėje“ sumanytojas ir organizatorius Valdas Latoža. Tiksliau būtų galima sakyti, kad baigėsi vasaros renginių maratonas. Dirbame visus metus, jau dabar planuojami nauji renginiai, nauji koncertai rudenį ir žiemą. Jau šį mėnesį planuojamas kiek netradicinis festivaliui renginys – kartu su Tauragės fotografų klubu „Fotojūra“ žadame tauragiškiams pristatyti fotografijų parodą iš šiemetinio džiazo festivalio. Toliau tęsime edukacijas Tauragės miesto mokyklose, žadame pradžiuginti geros muzikos gerbėjus koncertu per Kalėdas.

 

Kokybiniai rezultatai, pasak VšĮ „Šou imperija“ vadovo, išties neblogi. Nuslopus pandemijai, prasiplėtė ne tik festivalio lokacijų, bet ir atlikėjų geografija. Sulaukta daugiau muzikantų iš tolimojo užsienio. Štai kad ir paskutinio koncerto atlikėjai – visi trys vaikinai mokosi JAV Berklio muzikos koledže Bostone, JAV. Sulaukta svečių iš Vokietijos, Prancūzijos, vėliau rudenį nusimato džiazmenų iš Sakartvelo koncertas. Renginio organizatoriai, nors ir susidūrė su skaudžia renginių kainodara, kai paslaugų kainos šoko į viršų, kuri nebuvo numatyta dar praėjusių metų rudenį planuojant festivalį.

 

- Smagu, kad koncertuose pastebime daug naujų veidų, ypač nemažai jaunimo. Gal įtakos tam turi jau keleri metai metai organizuoijamos netradicinės pamokos mokyklose, juk taip ir auginama sava publika. Išskirti būtina ir bendradarbiavimą su „Vilnius Mama Jazz“ festivaliu, kuris Tauragės festivalį pasirinko partnerystei. Džiugina ir tai, kad festivalio renginiuose dalyvavo ir sublizgėjo Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras (vadovai Mikas Karosas ir Tadas Zakarauskas) su specialiai festivaliui paruošta programa. Sėkme galima pavadinti ir kraštietės Raimondos Masiulytės-Ramchurn koncertą Lauksargių evangelikų bažnyčioje. Juk derybos vyko trejus metus. O po pasirodymo sutarta ir dar dėl vieno unikalaus koncerto 2023 metais. Tikimasi, kad festivalis taip prisideda ir ateityje prisidės prie lietuviškos ir tauragiškių tapatybės išsaugojimo. Būta ir organizacinių iššūkių, tad reikėjo staigiai reaguoti, daryti pokyčius, daug ką organizuoti iš naujo,- sako renginio organizatorius Valdas.

 

 

Festivalis nebūtų įvykęs be rėmėjų pagalbos, kurių tikrai nemažai. Tad renginio organizatoriai VšĮ „Šou imperija“ dėkoja festivalio partneriams ir rėmėjams – Tauragės rajono savivaldybei, Lietuvos kultūros tarybai, Lietuvos kultūros ministerijai, AB „Vilvi group“, oficialiam „Toyota“ atstovui Lietuvoje UAB „Solorina“, UAB „Alantas“, UAB „Onija“, UAB „Švytis“, UAB „Medicum centrum“, UAB „Muzikos servisas“, I. Alijošienės IĮ „Agava“, „Tauragės žinios“, Tauragės radijui, LRT televizijai ir Gold FM, Tauragės kultūros centro komandai, „Vilnius Mama Jazz“, Klaipėdos pilies džiazo festivaliui, „Šiauliai Jazz“ komandai, Tauragės fotoklubui „Fotojūra“, Pagėgių karšto turizmo informacijos centrui, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centrui ir daugeliui kitų, kurių dėka „Džiazo dienos Tauragėje“ įvyko ir, tikimasi, vyks dar ne vienerius metus.

Daugiau festivalio akimirkų čia.

 

Irina Sadauskienė

Giedrius Žvirblis foto‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?