Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Jaunuosius tauragiškius improvizuoti mokė džiazo virtuozas

2023-04-10

Balandžio 1-ją Tauragės kultūros rūmai skambėjo improvizacijos garsais. Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestro jaunuosius muzikantus į meistriškumo pamoką pakvietė Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos dėstytojas, saksofonistas, džiazo virtuozas Laimonas Urbikas. Ši pamoka – Tauragės džiazo festivalio dovana jauniesiems Tauragės muzikantams.

 

Kaip pasakojo jaunimo džiazo orkestro vadovas Tomas Altaravičius, tokios pamokos padeda pajusti vidinę laisvę, ištrūkti iš vidinių rėmų:

– Patikėkit, net suaugusiems profesionaliems muzikantams improvizuoti ne visada pavyksta, net rankos nusvyra, kai reikia atsipalaiduoti ir groti tai, kas nėra užrašyta natomis, o ką jau kalbėti apie vaikus, kurie dar tik mokosi.

 

Pas jaunuosius muzikantus viešėjęs pedagogas muzikantams, pasakojo apie improvizaciją, kaip konstruojamos dermės, dalijosi patirtimi ir mokė gyventi muzikoje, suvokti, kokie džiaze svarbūs jausmai, žinios ir, be abejo, technika.

– Esame dėkingi Tauragės džiazo festivalio rengėjams, kurie jau antrus metus mums organizuoja tokias meistriškumo pamokas. Jaunieji muzikantai, jų mokytojai sužavėti ir viliasi, kad ši draugystė bei pamokos tęsis, – sakė Tomas Altaravičius.

 

– Tarptautinio Tauragės džiazo muzikos festivalio organizatoriai yra Lietuvos ir pasaulio kultūros dalis, o festivalis – tai ne tik koncertai. Esame daugialypis muzikos ir meno projektas, su meistriškumo ir netradicinėmis pamokomis moksleiviams, fotografija, susitikimais. Festivalio rėmuose organizuojamos meistriškumo pamokos jauniesiems mūsų krašto atlikėjams – tik maža dalis veiklų,  kuriomis galime motyvuoti jaunuosius krašto talentus. Džiaugiamės, kad mūsų iniciatyvas jaunieji tauragiškiai priima noriai, – teigė festivalio organizatorius Valdas Latoža.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

 

Irina Sadauskienė‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?