Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Džiazo suviliotas ir... nepamestas

2023-05-30

Ko gero, ir taip, keturiais žodžiais galima apibūdinti pasaulinio garso perkusininko Vladimiro Tarasovo gyvenimą.

 

Lietuvoje ne tiek daug muzikos atlikėjų, kuriuos galima pavadinti pasaulinio lygio žvaigždėmis. Vladimiras Tarasovas – vienas iš jų. Tiems, kam daugiau nei penkiasdešimt, puikiai prisimena, koks sudėtingas muzikos žanro, vadinamo džiazu, kelias tuometinėje sovietinėje šalyje. Kokį kelią turėjo nueiti ir šis džiazo atlikėjas, kad jo vardas būtų žinomas, o atliekama muzika – pripažinta ir mylima?

 

Apie visa tai ir gerokai daugiau bus galima sužinoti, paklausyti autentiško pasakojimo jau birželio 9 dieną, 17 valandą, Tauragės pilies kiemelyje, kur vyks susitikimas su virtuozu perkusininku, kompozitoriumi, pedagogu, režisieriumi, garso ir vaizdo instaliacijų kūrėju Vladimiru Tarasovu. Susitikimo metu, kurį moderuos Tauragės viešosios B. Baltrušaitytės bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė, bus pristatyta Vladimiro Tarasovo knyga „Būgnininko dienoraščiai“. Atlikėjas papasakos apie savo kelią džiaze nuo savo gimtojo Archangelsko iki Vilniaus, nuo pirmojo pionierių namų orkestro iki garsiausių pasaulinių džiazo scenų ir neįtikėtinų erdvių, tokių kaip šimto metrų gylyje po žeme įsikūrusi Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) laboratorija Šveicarijoje, susitikimus, bendrus projektus bei koncertus su ryškiausiomis džiazo žvaigždėmis, muzikinių ieškojimų ir atradimų, atsakys į susirinkusiųjų klausimus ir, tikėkimės, dalins autografus gerbėjams.

 

Tą patį vakarą, 20 valandą, muzikos gerbėjų laukia ypatingas Vladimiro Tarasovo kvarteto pasirodymas. Džiazo legendai pritars jo bičiuliai ir bendraminčiai - saksofonininkas Vytautas Labutis, kontrabosininkas Vytis Nivinskas ir trimitininkas Mindaugas Vadoklis. Šių, bendram tikslui susibūrusių, muzikantų gebėjimai ir patirtis garantuoja, kad scenoje žiūrovai išvys ir išgirs nepakartojamą muzikos uraganą, įsukantį į džiazo sūkurį ir nunešantį į egzotišką bei užburiantį garsų, dermių ir skambesio pasaulį.

 

Tad suskubkite penktadienį darbo savaitę baigti itin retai pasitaikančia proga – pamatyti ir išgirsti menininkų, peržengiančių džiazo muzikos žanro rėmus ir kuriančių savo žanrą, pasirodymą. Galbūt kažkam tai bus neįprasta, kažkam - jaudinanti nauja patirtis, kažkam - viesulas, nuraunantis „stogą“, bet visiems koncerto klausytojams – puiki galimybė pažinti ir pajusti išskirtinį džiazą. Nes anot V. Tarasovo, čia ir slypi džiazo žavesys – groti savo šiandieninę, šios akimirkos būseną ir nuotaiką.

Koncertas, kaip ir dauguma festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ koncertų, nemokamas.

Irina Sadauskienė

Birželio 9 d. 17:00 val. knygos pristatymas

Birželio 9 d. 20:00 val. koncertas

Tauragės Pilies kiemelis

Įėjimas laisvas‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?