Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Blic interviu su Vilte Kirstukaite: „Šis koncertas man yra savęs ir naujos muzikos atradimas“

2023-05-31

Daugelio tarptautinių konkursų laureatė ir muzikinių televizijos projektų dalyvė 14-metė Viltė Patricija Kirstukaitė prieš keletą savaičių sugrįžo iš „Sanremo Junior“ konkurso Italijoje. Tai buvo pirmas kartas, kai garsiajame muzikos festivalyje jaunųjų atlikėjų konkurse dalyvavo Lietuvos atstovė. Konkurso programoje Viltė atliko amerikiečių dainininkės Beyoncé kūrinį „Listen“. Už šio kūrinio atlikimą  komisija skyrė savo apdovanojimą, kuris pasak Viltės, jai yra didžiausias įvertinimas.

Šių metų pradžioje Viltei buvo pasiūlyta idėja paruošti keletą kūrinių Tauragės džiazo festivaliui ir Ji nesuabejojo nei akimirkos. Pasakė Taip!!!

 

Koncerto metu Viltė atliks Sammy Nestico „Brasilia", Bart Howart „Fly Me To The Moon" ir A.C. Jobim - „Aqua De Bebber" kūrinius.          

Ponios ir ponai, aplodismentai Viltei už drąsą, žingeidumą ir priimtą iššūkį! Kruopštaus repeticinio darbo rezultatą pamatysime jau birželio 1 dieną, Pilies kiemelyje.

 

Ką tau reiškia šis koncertas. Kodėl pasiryžai tokiam scenos iššūkiui?

Labai mėgstu „įmesti“ save į naujus išbandymus, į projektus ar koncertus kurie pažadina manyje kažką naujo, praplečia muzikinį akiratį. Niekada užsisėdėti ten, kur patogu, nėra naudinga ar įdomu.

 

Kaip vyko pasiruošimas ir repeticijos, kas padėjo ruoštis?

Visada stengiuosi išsirinkti tokius kūrinius, kuriuos galiu pajausti ir išjausti. Labai daug laiko praleidžiu klausydama muzikos, šis mėnuo buvo skirtas džiazo atlikėjams kurie buvo mano didžiausi mokytojai. Atradau daug džiazo subtilybių kurios man tiko ir patiko. Susipažinti mane visada su įvairia muzika skatina mano vokalo mokytoja Rosita Čivilytė, tad pasiruošti šiam koncertui ji tikrai labai padėjo ir motyvavo. Repeticijos vyko Kaune, su Kauno bigbendu. Jų metu visad jaučiau jaudulį, bet tryškau noru bei entuziazmu pagaliau padainuoti su „galingai“ grojančiu bigbendu!

 

Ką naujo atradai ruošdamasi ketvirtadienio koncertui?

Šis koncertas man yra savęs ir naujos muzikos atradimas. Kadangi pirmą kartą atliksiu džiazo kūrinius man tai ir pabėgimas nuo kasdieninės muzikos. Pirmą kartą teko dainuoti kartu su Kauno bigbendu - tai man paliko labai didžiulį įspūdį bei malonumą dainuojant.

 

Esi labiau tradicinės muzikos atlikėja. Ar pamatysime skirtumą, tai ką darei, ir tai – ką išvysime birželio 1 dieną ?

Džiazo kūrinius atliksiu pirmą kartą, tai tikrai naujiena tiek man, tiek mano klausytojams. Žiūrovai kurie mane žino išvys visiškai kitokią Viltę, o kas ne - bus išjudinti svingo rimto.

 

Ką palinkėtumei koncerto žiūrovams ir savo gerbėjams?

Visiems linkiu pasinerti į džiazo pasaulį, atsipalaiduoti ir gyventi muzikoje. Lauksiu susitikimo su visais! Padžiazuokim!

 

Birželio 1 d. / 18:00 / ketvirtadienis / Tauragės Pilies kiemelis

Tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje 2023“ atidarymo koncertas

Įėjimas laisvas‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?