Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Atidarytas devintasis tarptautinis „Džiazo dienos Tauragėje“ festivalis

2023-06-02

Birželio 1-osios pavakare Pilies kiemelio scenoje skambėjo sveikinimo žodžiai, liejosi bigbendo muzika, vilnijo nuostabių atlikėjų balsai, o drobėse ryškėjo individualūs menininkių potėpiai. Taip prasidėjo jau IX džiazo festivalis Tauragėje.

 

Festivalį pradėti buvo suteikta profesionaliam džiazo orkestrui – Kauno bigbendui. Su žymiausiais Lietuvos ir pasaulio atlikėjais grojantis kolektyvas šiemet į Tauragės sceną atsivežė džiazo atlikėją iš Ukrainos Anastasiją Bukiną. Gražus atlikėjos vokalas, profesionali bigbendo muzika užbūrė klausytojus. Maloniai susirinkusius nudžiugino ir tauragiškės Viltės Kirstukaitės atliekamos dainos. Jaunajai atlikėjai nepagailėta aplodismentų už drąsą imtis džiazo kūrinių, už puikų jų atlikimą ir už betarpišką bendravimą su publiką.

 

Tą vakarą pirmą kartą džiazo festivalio Tauragėje metu vyko gyvos tapybos performansas „Improvizacijos ant drobės“ -  keturios mūsų krašto dailininkės tapė koncerto metu. Jų darbą nuolat galėjo stebėti ir, be abejo, stebėjo koncerto žiūrovai, kurie savo akimis galėjo pamatyti, kaip gimsta mintis, idėja, kaip ji įgyvendinama, kokiais būdais ir priemonėmis šis sumanymas realizuojamas. Pasibaigus džiazo festivaliui Jūratės Bytautės, Sigitos Flaksienės, Aretos Didžionienės bei Ritos Kaniušaitės Grikšienės nutapytus darbus dar bus galima išvysti eksponuojant.

 

Na, o kol kas festivalis tik įgauna pagreitį – kitas koncertas, su lietuviško džiazo legenda Vladimiru Tarasovu ir jo kvartetu, Pilies kiemelyje jau birželio 9 dieną.

 

Irina Sadauskienė

 ‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?