Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

Diremta

Rėmėjai

UAB ŠvytisSolregisOffice Day (Onija)Šaukštelio studija-444AGAVAVisi rėmėjai ›

Pakerėta bliuzo: Gaby Moreno koncertas Panemunės pilyje

2023-07-11

Rugpjūčio 10 d. Panemunės pilyje gerbėjai galės išgirsti unikalią žvaigždę – dainininkę, muzikos kūrėją ir prodiuserę, gitaros virtuozę, net du Grammy apdovanojimus pelniusią atlikėją Gaby Moreno.

 

 

Tarptautinio festivalio „Džiazo dienų Tauragėje 2023” klausytojams šiemet sekasi – festivalio scenose galima išvysti ir, be abejo, išgirsti pačius tituluočiausius džiazo pasaulyje atlikėjus. Atrodo, vos prieš keletą savaičių publika plojo Vladimirui Tarasovui, pasaulio muzikos kritikų pripažintam geriausiu ne tik Europos, bet ir pasaulio džiazo atlikėju (būgnininku). O netrukus festivalio klausytojai bliuzo ir džiazo gerbėjai galės išgirsti dar vieną žvaigždę – dainininkę, muzikos kūrėją ir prodiuserę, gitaros virtuozę, net du Grammy apdovanojimus pelniusią atlikėją Gaby Moreno.

 

Maria Gabriela Moreno Bonila gimė Gvatemalos sostinėje. Nors Gabrielos tėvai nebuvo turtingi, jie suteikė dukrai visas galimybes tobulėti muzikos srityje, mokytis dainavimo. Mergaitė uoliai lankė pamokas, puikiai mokėsi ir netrukus visus stebino susiformavusiu savotišku atlikimo stiliumi. Kai keturiolikmetė Gabriela Moreno atvyko pasisvečiuoti į Niujorką, gatvėje ji išgirdo dainuojant afroamerikietę. Ir sustingo. Atgavusi žadą, Gaby paklausė dainininkės, kaip vadinasi muzikos stilius, kurį ji atlieka. Moteris, pažvelgusi į Gabrielą, atsakė: „Tai - bliuzas, mieloji“.

 

Prieš kelionę, mama Gabrielai padovanojo gitarą ir mergaitė jau grojo Džimio Hendrikso dainas. Po kelionės į Niujorką jaunosios atlikėjos repertuare atsirado bliuzas, kiek vėliau džiazas, folk bei ritmenbliuzas.

 

2000 metų pabaigoje Gaby apsigyvena Los Andžele, kur imasi aktyvios veiklos: suburia atlikėjų kolektyvą, įrašo debiutinį albumą, kurią muziką vaidybiniams bei dokumentiniams filmams ir televizijos serialams bei šou, laimi keletą muzikinių konkursų ir net nominuojama „Emmy“ apdovanojimams. 2009 metais ji leidžiasi į pasaulinį turne su žymiąja Tracy Chapman. Vėliau koncertuoja su „Calexico Punch Brothers“, Hugh Laurie ir jo grupe „The Copper Bottom Band“, Bono, Andrea Bocelli ir daugeliu kitų, išleidžia keletą albumų anglų ir ispanų kalbomis, gastroliuoja abiejose Atlanto pusėse. 2020 metais ji tapo pirmąją iš Gvatemalos kilusia UNICEF geros valios ambasadore.

 

Praėjusiais metais Gaby Moreno išleido albumą „Dreamers Dream On“ bei savo septintąjį solinį albumą „Alegoría“, kuris buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimams.

Apie šios atlikėjos pasiekimus būtų galima rašyti daug, vardinti apdovanojimus, žodžiais aprašinėti jos unikalų dainavimo stilių bei aksominį valsą bet ar verta? Gal geriau pasinaudoti proga ir išgirsti gyvai?

 

Unikalios atlikėjos koncertas - rugpjūčio 10 dieną, 19 val,, ketvirtadienį, Panemunės pilyje (Jurbarko raj.). Bilietus platina kakava.lt

Durys atidaromos 18 val.

 

 

 

 

Irina Sadauskienė / Organizatorių inform.

 

 

 ‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?