Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Fotografijų paroda „Kultūros sostinė džiazo ritmu“ - sezono pabaiga

2023-11-19

Niekas nepaneigs, kad džiazas – ypatingas muzikos žanras, kiekvieną kartą suskambantis vis kitaip. O jo variacijų galybė tik dar labiau virpina smalsumą ir žadina norą išgirsti, pamatyti, pajusti. Festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“ tą daryti kviečia nuo 2015-ųjų.

 

9-tus metus skaičiuojantis grandiozinis renginys „Džiazo dienos Tauragėje“ jau seniai peržengė Tauragės miesto ribas ir kiekvieną vasarą sulaukia klausytojų dėmesio visame regione. Lietuvos ir net Europos ribas peržengė ir kviestinių atlikėjų geografija. Skirtingi atlikėjai iš įvairiausių pasaulio kampelių traukia savo melodijų vingiais ir nuneša besiklausančius į unikalų džiazo pasaulį. Šiemet festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2023“ stebino ypatingai plačia geografija: atlikėjai sugužėjo iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos, Meksikos, Puerto Riko, Gvatemalos, Čekijos, Lenkijos. Būta ir Lietuvos atlikėjų atliekamų kūrinių.

 

Pasaulinio lygio atlikėjai atskleidė šio muzikos žanro įvairovę pačiomis gražiausiomis natomis, sužadindami emocijas ir jaudulį. Kasmet išskirtinis festivalis žeria staigmenas – koncertams, šalia jau įprasto pilies kiemelio, parenkamos ir ypatingai užburiančios erdvės. Unikalios melodijos sugundė muzikos gurmanus ir mėgėjus užsukti į Panemunės pilies kiemelį, visiškai išskirtinis koncertas vyko Jūros upės saloje, bažnyčioje, o kur dar geležinkelio stotis – seniai užvėrusi duris keleiviams, bet įsileidusi muziką ir klausytojus. Taip šviesūs vasaros vakarai prabėgo leidžiantis nešamiems muzikos. Tai muzika, kuri kasmet sujungia skirtingas kartas klausytojų į vieną nedalomą visumą tam, kad mėgautųsi akimirka.

 

Kad akimirkos tęstųsi kuo ilgiau, džiugintų, primintų šiltas emocijas, šio festivalio tradicija tapo ir bendradarbiavimas su Tauragės fotografų klubu „Fotojūra“. Parodoje – Juozo Petkevičiaus, Giedriaus Žvirblio, Mortos Mikutytės, Povilo Poškos, Linos Buchlickajos darbai. Tai sustabdytos ir nesuvaidintos koncertų akimirkos, kartais padžiazuojant ne kuo kitu – fotoaparatu.

 

„Latin Grammy laureatė Gaby Moreno, būgnininkas Vladimiras Tarasovas, perkusijos meistras Victor Mendoza. Tai tik keletas pasaulinio lygio vardų devintojo tarptautinio Tauragės džiazo festivalio programoje. Festivalis seniai tapo laukiamu kultūros įvykiu visame regione, pelnė muzikos mylėtojų simpatijas, yra mėgstamas tiek atlikėjų, tiek klausytojų ir sėkmingai reprezentuoja Tauragę šalies ir tarptautiniu mastu. Šiame kūrybos procese ne vieneri metai dalyvauja ir neabejotinai ženkliai prisideda Tauragės fotografų klubo „FotoJūra“ nariai. Vieni „džiazuoja“ scenoje su muzikos instrumentais, o „FotoJūriečiai“ – su fotoaparatais. Esu giliai įsitikinęs, kad jie puikiai džiazą „girdi“ akimis, jaučia savo intuicija, sugeba nuspėti džiazo dvasios akimirkos grožį. Koncerto metu fotomenininkas fiksuoja šimtus akimirkų. Paruošti parodai ir atrinkti tą vienintelį kadrą yra didžiulis jaudulys, atsakomybė, o kartu ir profesionalumo įrodymas. Klubo „FotoJūra“ nariai žino įdomaus kadro ingredientus. Labai dėkoju ir džiaugiuosi rezultatu. Ši paroda savotiškai baigiame džiazo sezoną“,- teigia Valdas Latoža Tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ organizatorius.

 

Šiemet, minint „Tauragės – Lietuvos kultūros sostinės“ metus „Džiazo dienos Tauragėje“ įgavo dar didesnę prasmę ir tapo viena didžiausių regiono kultūrinių švenčių. Kiekvienas turėjo progą pajusti džiazo magiją. Kviečiame apžvelgti parodą ir pajusti nors trupinėlį tos magijos.

 

Parodą fotografijos galerijoje galite aplankyti iki gruodžio 10 dienos. Daugiau informacijos internete https://tauragesmuziejus.lt

Pagrindiniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. Organizatorius - Tauragės fotografų klubas „Fotojūra“.

 

Tauragės krašto muziejaus ir Tauragės radijo inform.

Dariaus Kiniulio nuotr.‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?