Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Young Lions Jazz Orchestra - unikalus projektas iš JAV ir Lietuvos jaunųjų džiazo muzikantų

2024-07-10

Įsivaizduojate orkestrą pasivadinusį jaunaisiais liūtais? Būna ir taip. „USA-Lithuania Young Lions Jazz Orchestra“. Tokį skambų pavadinimą pasirinko dviejų žemynų, dviejų bendradarbiaujančių miestų bendras jaunimo orkestras. Šiauliai ir Omaha suvienijo savo jėgas muzikoje ir subūrė unikalų kolektyvą iš jaunų džiazo muzikantų, kurie šią vasarą pradėjo savo gastroles po Ameriką ir Europą.

 

Beveik prieš tris dešimtmečius prasidėjęs dviejų miestų bendradarbiavimas dabar jau skamba garsiai. Ir tikrai ne perkeltine prasme. Talentingi ir aistringi džiazo muzikantai žada išjudinti ne vieno festivalio klausytojus.

 

Amerikietiškąją orkestro dalį sudaro aukštai vertinamo  Metropoliten Area Youth Jazz Orchestra (MAYJO) kolektyvo nariai. Beje, orkestre groja regiono vidurinių mokyklų mokiniai, o orkestrą remia Nebraskos universiteto Omahos (UNO) muzikos mokykla, bendradarbiaujanti su UNO fakultetu ir žinomais muzikos pasaulio profesionalais. Orkestro muzikantai ne kartą yra dalyvavę džiazo festivaliuose ir sulaukę pripažinimo.

 

Su amerikiečių atstovais jėgas vienija patys geriausi jaunieji Lietuvos muzikantai iš Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos. Kartu jie ir sudaro „Omaha-Šiauliai Young Lions Jazz Orchestra“, įkūnijantį bendrą įsipareigojimą siekti tobulumo muzikiniame ugdyme.

 

Ne tik Amerikos, Latvijos ir Lenkijos klausytojai gali pajusti tą liūto jėgą, išreikštą per džiazą, bet išskirtinė galimybė atsiranda ir tauragiškiams. Liepos 24 dieną, 18 valandą, talentingų džiazo liūtų riaumojimo bus galima paklausyti Tauragės Kartų parke. Koncertas nemokamas, tad tereikia pasiimti pledų, pagalvėlių, patogiai įsitaisyti gamtos apsuptyje ir nusiteikti geram vakarui.

Irina Sadauskienė

 

Liepos 24 d. J.V.Kalvano parke

Koncertas nemokamas‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?