Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Tauragės džiazo dienos žada tris dienas truksiančią muzikos šventę

2017-06-11

Trečius metus Tauragėje skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis vėl kviečia į renginius. Jei dar nespėjote suplanuoti visų vasaros savaitgalių, renginio organizatoriai siūlo paįvairinti vasarą aplankant liepos 13-15 dienomis vyksiančius koncertus. Kokybiškos muzikos festivalis dovanoja galimybę išgirsti klasikinių ir dar negirdėtų džiazo ritmų, kūrybiškoje aplinkoje sutikti kitokį save ir mėgautis unikalia patirtimi. Ir šiais metais festivalis “Tauragės džiazo dienos 2017” mėgins atitikti tiek džiazo gurmanų, tiek džiazo mėgėjų muzikinius poreikius. Skirtingose erdvėse klausytojų vertinimui pateikiama eilė koncertų ir kitų pramoginių renginių. Lieka tik atskleisti džiazo mylėtojams, ką ir kur išgirsime šįmet?

 

 

Praeivių dėmesiui – festivalio galerija

Džiazo muzika džiugina klausytoją ne tik garsu, bet ir tą akimirką žiūrovų akivaizdoje vykstančiu performansu. Festivalio metu veiks fotografijų paroda, apžvelgianti jau įvykusių festivalių akimirkas. Visada smagu prisiminti praėjusių džiazo renginių dvasią, o nedalyvavusiuosius paroda, tarytum laiko mašina, kvies nusikelti ir pajausti ypač ryškių ir skirtingų atlikėjų emocijas. Šiemet parodai parinktas netradicinis formatas – foto akimirkos bus eksponuojamos po atviru dangumi, Pilies aikštėje.

 

 

Festivalio atidarymo koncertas nuskambės sakralioje aplinkoje

Džiazo festivalio atidarymo koncertas vyks sakralioje aplinkoje – Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje, liepos 13 d. 18 val. Džiazo klasikos koncertą tauragiškiams dovanos Petras Vyšniauskas ir jo šeima. Pasaulį apkeliavę ir savo koncertais džiuginę JAV, Australijos, Brazilijos, Japonijos, Europos ir Lietuvos miestų klausytojus, šiemet talentingieji “Vyšnių trio” atlikėjai užsuks į Tauragę.

 

Unikalus šeimyninis tandemas padės atitrūkti nuo nerimą ir nuovargį keliančių aktualijų ir pasiklausyti pasaulyje laiko patikrintos 1930-1940 metų klasikos. Profesionalų komanda, kurioje drauge sugyvena patirtis ir jaunatviškas veržlumas, garantuoja teigiamų emocijų pliūpsnį. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Plungės miesto garbės pilietis, JAV džiazo kritikų pripažinimą pelnęs saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas yra pirmasis Lietuvos džiazo artistas 2002 metais apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Koncerto metu jam kompaniją palaikys Dominykas Vyšniauskas (flugelhornas, trimitas, trombonas), unikaliu balso lengvumu žavės talentingoji vokalistė Marija Vyšniauskaitė, į Tauragės džiazo festivalį specialiai atvykstanti iš Škotijos, kur šiuo metu studijuoja. Komandai gitara akomponuos Vladimiras Kaplanas.

 

 

Du vakarus iš eilės Pilies aikštė judės Lindy Hopo žingsniu

Festivalis kviečia tauragiškius aktyviai dalyvauti renginiuose. Šiemet pirmą kartą festivalio metu vyks džiazo šokių pamokos Lindy Hopo ABC. Pilies aikštėje vyksiantis renginys bus nemokamas, tereikia tik iš anksto užsiregistruoti, o su savimi turėti patogius rūbus ir avalynę. Esant nepalankiam orui, renginys persikels į Tauragės moksleivių kūrybos centro aktų salę. Šokių pamokas ves entuziastingi ir motyvuojantys mokytojai Vilmantas Balynas ir Miglė Česiūnaitė iš Kauno. Jie žada pasidalinti su visais norinčiais nuostabiu lindy hoperio gyvenimo būdu. Kiekvienas turi galimybę išnaudoti šia puikią progą, prisijungti prie nuotaikingos kompanijos ir skambant geriausiai svingo muzikai išmokti naujų judesių. Šokti juk gali visi!

 

 

Pilies kiemelyje – laiko patikrinti atlikėjai iš Lietuvos ir Europos

Tradiciškai Pilies kiemelyje dvi dienas šurmuliuos gausus festivalio atlikėjų būrys. Džiazo festivaliui įsibėgėjus vakaro koncertą pradės unikalūs svečių iš kaimyninės Lenkijos „Directions – Violin soul” (penktadienį, liepos 14 dieną, 19 val.). Savo srities profesionalai – Anna Wandtke (smuikas), Grzech Piotrowski (saksofonas) ir Sebastian Wypych (kontrabosas) – atliks programą, kuriame skambės džiazo, klasikinė muzika su world stiliaus elementais. Išskirtinis šių metų numeris klausytojams taps unikalia patirtimi.

 

 

Antrasis vakaro koncertas vos suskambus pirmiems akordams žada gerą nuotaiką – scenoje karaliaus mišrios sudėties grupė “Big Al & The Jokers” iš Rygos. Ilgą istoriją turintis kolektyvas 2013 metais evoliucionavo, savo kelią pasirinkęs atskirai nuo kitos Tauragėje pernai koncertavusios Latvių grupės “Keksi”. Grupėje groja būrys scenos profesionalų, tarp kurių garsus Lietuvos atlikėjas Algirdas Šuminskas, geriau žinomas Big Al vardu, su grupe dirba vadybininkas Rafails Balkins, 2002 metais dirbęs su Eurovizijos nugalėtoja Marija Naumova. Turininga sceninė patirtis liudija grupės aistrą viskam, ko imasi atlikėjai – pastaraisiais metais jiems teko groti vienoje scenoje su tokiais pasaulinio garso grandais kaip Smokie, Nazareth, Macy Grey, Skorpions, Boney M ir šis sąrašas ne galutinis. Muzikantai neabejotinai padovanos gerą tradicinio rokenrolo koncertą. Ši grupė išsiskiria to laikmečio stiliumi, muzika ir apranga. Atlikėjai detaliai perteikia rokenrolo eros tradicijas.

 

Baigiamąjį festivalio vakarą (šeštadienį, liepos 15 dieną, 19 val.) pradės vieni žinomiausių lietuviškojo džiazo grandai “Lithuanian Jazz Trio”, kurių daug pristatinėti nereikia. Tarptautinėje scenoje atpažįstami, trys garsūs Lietuvos džiazo kūrėjai – saksofonininkas, klavišininkas ir kompozitorius Vytautas Labutis, bosistas Leonidas Šinkarenko ir būgnininkas Arvydas Jofė – Tauragei atliks laisvai interpretuojamų džiazo standartų programą. Daugiau nei du dešimtmečius kartu grojantys džiazmenai, savo koncertinę programą pristatę Rusijos, Prancūzijos, Latvijos, Suomijos publikai, muzikinę veiklą vykdo ir su kitomis grupėmis bei projektais. Paskutinį festivalio vakarą išgirsti šias iškilias ir spalvingas scenos asmenybes yra tikra dovana mūsų miesto džiazo mylėtojams.

 

Festivalį vainikuos talentingieji ir nepakartojami “The Swamp Shakers” iš Latvijos. Pasaulinius turus rengiančius veržlius ir energingus scenos atlikėjus išgirsime grojant autentišką, į nieką nepanašią šešto dešimtmečio klasikinio rockabilly (tai senas tradicijas turinčios country ir hillbilly muzikinio stiliaus miksas) muzikos versiją, kurią įvaldyti ir išpildyti visada stengėsi šios grupės dvasinis vedlys Pete Anderson. Grupės nariai žada, kad namo grįšite pasikrovę geros, džiaugsmingos ir pozityvios emocijos.

 

Po vakaro koncertų dūzgiam į lauko terasą “Banga”

Festivalio “Tauragės džiazo dienos 2017” organizatoriai kviečia visus dalyvauti renginiuose, įsijungti į džiazuojančio miesto šurmulį, o vakarus baigti restorano “Banga” lauko terasoje kartu su festivalio dalyviais ir svečiais klausyti nepakartojamų, vienetinių jam session. Kas gali būti smagiau pačiame vidurvasaryje už gerą muziką ir linksmą kompaniją?

 

 

Kristina Lukošienė‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?