Lindy Hop ABC - nemokamos džiazo šokių pamokos visiems
2017-06-12Visiems tiems, kurie kada nors svajojo išmokti šokti lindyhopą ar patobulinti jau išmoktą šio smagaus šokio techniką, turime gerų žinių – tai galėsite padaryti atvykę į festivalį „Džiazo dienos Tauragėje 2017“. Jau liepos 14-15 dienomis nuo 17 val. lindyhopo mokytojai Vilmantas Balynas ir Miglė Česiūnaitė iš Kauno lauks jūsų Pilies aikštėje (esant nepalankiam orui, šokių pamokos vyks MKC aktų salėje), kad visi norintieji galėtų įsisukti į siautulingą, visada tik gerą nuotaiką ir emocijas kuriančią džiazo šokių šventę. Registracija ir dalyvavimas šokių pamokose Lindy Hop ABC nemokamas, tad kviečiami visi norintieji, reikia tik patogios aprangos, avalynės ir geros nuotaikos. Visai nesvarbu jūsų amžius, sugebėjimas šokti ar fiziniai duomenys – lindyhopą šokti gali bet kas! Tai jūsų šansas išmokti šio stilingo ir populiaraus šokio žingsnelius.
Džiazo amžiumi vadintas XX a. 3-ias dešimtmetis, kuomet Amerikoje ypač išpopuliarėjo džiazo muzika, buvo Lindyhopo pradžia ir ištakos. Būtent šiuo laikotarpiu Niujorko Harlemo rajone kūrėsi populiarūs muzikos klubai ir būrėsi didžiausios šokių bendruomenės. Laisvę ir improvizacijos galimybę davusi džiazo muzikos kultūra pasauliui padovanojo iki 50-ies lindyhopo šokių atmainų, tarp kurių tokie svingo giminaičiai kaip „Boogie-Woogie“, „Jitterbug“, „Shim Sham Shimmy“ ir t.t. Lindyhopo pavadinimas siejamas su 1927 metų sensacija, kada lakūnas Charlesas Lindberghas pirmą kartą perskrido Atlantą vienviečiu lėktuvu. Visam pasauliui buvo siunčiama žinia „Lindberghas peršoko vandenyną!“ (angl. Lindbergh Hops the Ocean!) Po metų viename Niujorko klube vyko šokių maratonas, kurį uždraudė tuometinis Sveikatos apsaugos komitetas. Į klubą atvykę užfiksuoti įvykio, žurnalistai pastebėjo nepaprastą Snowdeno, pravarde Shorty George, šokį. Kai šokėjo paklausė, koks tai šokis, šis atsakė, kad tai – lindyhopas (angl. Lindy Hop). Šokis tapo toks populiarus, jog netrukus jį pripažino ir oficialios Amerikos šokių organizacijos, kurios prieš tai lindyhopą laikė tik trumpalaikiu susižavėjimu ir priešinosi šio šokio mokymui. Tačiau labiausiai prie šio šokio populiarumo prisidėjo muzikos klubas „Savoy Ballroom“, kuriam nebuvo lygių. Šiame klube išgarsėti ir patekti į istoriją siekė daugybė jaunų šokėjų, susižavėjusių vienu laisviausių ir džiugiausių Amerikos šokiu. Lindyhopas jungė afroamerikiečių ir kitų to meto Europos atvykėlių, daugiausiai Airių, šokių judesius. Bene visą Harlemo rajoną užimančiame „Savoy“ klube, tapusiame pirmuoju nerasistiniu klubu Amerikoje, šis šokis karaliavo milžiniškose šokių aikštėse. Šiame klube išgarsėjo Hubertas White‘as ir lindyhopo ambasadoriumi tituluojamas Frankie Manningas. Tačiau ilga ir audringa džiazo šokių istorija užgeso 5-ajame dešimtmetyje. Svingas ir lindyhopas tapo senamadiški, nepaisant pastangų juos atgaivinti prisidengus rokenrolo vardu. Dėl naujų ekonominių ir kultūrinių reiškinių 7-ojo dešimtmečio pradžioje, kartu su bitlų ir tvisto banga, nusirito ir paskutinės viltys atgaivinti šį šokių virusą. Ir tik devinto dešimtmečio pabaigoje Amerikoje, pradedant Niujorku, prasidėjo 1930-1940 metų muzikos ir kultūros atgimimas. Panašu, kad jis greit nesibaigs, nes svingas karaliauja visame pasaulyje – nuolat vykstantys džiazo šokių festivaliai, konkursai ir besikuriančios bendruomenės atvilnijo jau ir iki Lietuvos.
Jau antrą dešimtmetį skaičiuojanti lindyhopo tradicija Lietuvoje prasidėjo 2000 metais, kai Klaipėdoje įsikūrė svingo tradicijas propaguojantis klubas „Čarlis“. Tais pačiais metais buvo suorganizuotas Baltijos šalių jaunių lindyhopo ir rokenrolo konkursas, kuris vyko kasmet, o 2002 metais jame dalyvavo net 70 lindyhoperių ir 20 rokenrolą šokusių porų. Tuo istorija nesibaigia, nes iniciatyvą perima Vilniaus lindyhopo bendruomenė, tuo metu prisiglaudusi Vilniaus mokytojų namuose. 2006 metais startavo kasmetinė lindyhopo mylėtojų šventė „Harlem“, kuri vyksta ir plečia veiklą ir dabar. Šiuo metu lindyhoperių klubai aktyviausi Vilniuje ir Kaune. Jų bendruomenės organizuoja pamokas, stovyklas ir šokių maratonus. Nedrąsiai žengęs pirmuosius žingsnius Lietuvoje, dabar lindyhopas tapo socialiniu reiškiniu, simbolizuojančiu laisvę ir savirealizaciją. Lindyhopo mylėtojai pabrėžia, kad skirtybės tik vienija visus, kas pasiduoda šio šokio magiškai galiai pažadinti teigiamas emocijas ir dovanoti džiaugsmą. Frankie Manningas yra sakęs „Aš niekada nemačiau Lindyhoperio, kuris nesišypsojo. Tai - laimės šokis, kuris padaro tave laimingu.“ Kodėl nepatikėjus lindyhopo kultūros skleidėjais, kurie žada, kad nauji judesiai, geriausia svingo muzika, šypsenos ir gera emocija – garantuota!
Nemokamos Lindy Hop (džiazo šokių) pamokos vyks:
Liepos 14 – 15, nuo 16.30 val.
Tauragės Pilies aikštėje
Esant nepalankiam orui – pamokos vyks MKC aktų salėje
Regis
tracija tel. 8 (683) 06188 arba el.paštu: ieva.paulauskiene@tauragesvsb.lt
Registracija internete čia.
Šokti gali, bet kas!
‹ Atgal