Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Rudeninis Brazilijos džiazo meistrų desantas Tauragėje

2017-09-26

Kęstučio Vaiginio ir Alex Correa tarptautinis projektas, atliksiantis K.Vaiginio ir A.Correa originalias kompozicijas ir džiazo standartus. Tai talentingi ir žinomi muzikantai, kurių inovatyvios idėjos susijungia su geriausiomis džiazo muzikos tradicijomis, šį išskirtinį projektą papildo kviestinis svečias Alex Correa, puikiai vertinamas muzikantas Europoje, bei džiazo meka vadinamame mieste Niujorke. Išskirtinė galimybė visa tai pamatyti Tauragėje, š.m. spalio 13 d. 18 val., Tauragės kultūros rūmuose. Koncerto rėmėjai: Tauragės Odontologijos Centras, portalas  DovanosTauragėje.Lt, Tauragės kabelinė televizija, laikraštis "Tauragės žinios", Tauragės Radijas.

           

Projekto atlikėjai:

  • Alex Corea – fortepijonas;
  • Felipe Brisola – kontrabosas;
  • Rodrigo Digao Braz – mušamieji;
  • Kęstutis Vaiginis – saksofonai.

 

Bilietus platina Bilietai.Lt

 

       

 

Kęstutis Vaiginis - jaunos kartos Lietuvos saksofonininkų, puikiai žinomas kaip kompozitorius, prodiuseris bei įvairių išskirtinių projektų autorius bei lyderis.
 

Jis atliieka savo savo kūrybos muziką bei dalyvauja įvairiuose projektuose kaip kviestinis svečias ne tik Lietuvoje, bet ir Olandijoje , Ispanijoje, Prancūzijoje, Malaizijoje, Brazilijoje, Ukrainoje, Jungtinėje Karalystėje, Azerbaidžane, Gruzijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Pietų Afrikoje, Japonijoje, Kinijoje, Kanadoje, JAV ir Turkijoje.

Šio jauno ir talentingo atlkėjo pasirodymą tauragiškiai jauu galėjo matyti 2016 metų festivalyje „Džiazo dienos Tauragėje“. Tuomet atlikėjas Tauragės džiazo gerbėjams pristatė kitą savo projektą „Kęstutis Vaiginis Quartet“, kuriame jaunosios kartos Lietuvos džiazo atstovas atliko savo kompozicijas su dviem „Grammy“ statulėlių laimėtojais - Borisu Kozlovu (kontrabosas) ir Donald Edwards (mušamieji) bei Dave Allen (gitara) iš JAV.


K. Vaiginis groja originalias kompozicijas ir džiazo standartus, kuriems būdingi moderniojo džiazo ir akademinės muzikos raiškos priemonių deriniai. Jo muzikoje jaučiama latin, be-bop, modern post - bop, afro muzikos stiliai.
Kęstučiui Vaiginiui scenoje teko muzikuotu su Barbara Dennerlein, Daniel Messina, Hernan Romero, David Berkman, David Kikoski, Alex Sipiagin, Donald Edwards, Ed Howard, Boris Kozlov, JD Walter, Adam Cruz, Randal Corsen, Ferit Odman, Joonas Haavisto, DPG group, Dmitrijum Golovanovu, Tree Stones Quartet ir kitais žymiausiais Lietuvos muzikantais. Savo diskografijoje K. Vaiginis išleido 4 autorinius albumus.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trisdešimt šešerių Alex Corea muziko kelią pasirinko būdamas trylikos. Būdamas septyniolikos jis įstoja į Universidade Estadual de Londrina (Pietų Brazilija), kur studijuoja muziką, antropologiją ir filosofiją, įgyja muzikos pedagogo įgūdžių. Dar studijuodamas koledže jis dirba instrumentininku keletoje pop ir džiazo grupių, koncertuoja įvairiuose festivaliuose Brazilijoje.

Dvidešimt penkerių Alex Corea persikrausto į San Paulą. Čia jis susitelkė šiuolaikinės instrumentinės muzikos studijoms. Šių studijų išdava – 2010 metais išleistas pirmasis jo solinis albumas pavadinimu „Sintoma“, kurį įrašė bendradarbiaudamas su Adauto Dias, Nene ir Arismar do Espirito Santo.

Vėliau Alex Corea groja su kitais Brazilijos garsiais muzikantais - Thiago Espirito Santo, Michel Leme, Alex Buck, Bruno Migotto, Sidiel Vieira, Miguel Assis, Rubem Farias, Rodrigo Digao, Barlos Ezequiel, Bruno Tessele ir daugeliu kitų, o taip pat dirba pedagogu sujungdamas Sauza Limos konservatorijoje, San Paule, Brazilijoje.

 

2013 metais atlikėjas buvo pakviestas į džiazo magistro studijas Olandijoje, kur jau po vienerių metų gavo VNO-NCW NOORD TALENT 2014 apdovanojimą. Jis laimėjo pakvietimą parašyti ir atlikti savo originalų kūrinį „Soul Brothers“ kartu su Olandijos Noord orkestru. Alexui Corea teko groti vienoje scenoje su tokiomis garsenybėmis kaip Alex Sipiagin, Boris Kozlov, Donald Edwards, Gene Jackson, Paul Bollenbeck, Christophe Schweizer, Raul de Souza ir daugeliu kitų.

Jis visada daug dėmesio skyrė bendravimui su skirtingų kultūrų muzikantais, ir toks muzikinis bendravimas jam reiškė savotišką asmeninį laimėjimą, nes jau 2014 metais jis išvyko į Niujorką, kur drauge su Alex Sipiagin, Boris Kozlov ir Donald Edwards įrašė ir išleido naująjį savo albumą pavadinimu „Gratitude“.

Šiuo metu Alex Corea gyvena Europoje, kur drauge su kitomis grupėmis ir atlikėjais dalyvauja įvairiuose projektuose, kaip grupės lyderis Alex Correa Big Band ir instrumentininkas Raul de Souza ir Alex Sipiagin grupėse.

 

 

 

 

 

 ‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?