Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Džiazo festivalio koncertai papuošė miesto šventę

2019-06-07

Lauktoji 512 –ojį Tauragės miesto gimimo diena tikrai sužibo šventinėmis ugnimis, koncertais, susitikimais, sutarčių pasirašymais, partnerių iš svečių šalių apsilankymais, varžybomis, akcijomis, žaidimais, įspūdinga dainų ir šokių ansamblių programa, parodomis. Visas miestas buvo kažkoks pasitempęs, sublizgęs, sušvitęs. Buvo visko – ir suaugusiam, ir vaikui, abejonių dėl to nekilo. O ir tautodailės mugė kaip reta buvo turtinga ir įvairiaspalvė.

 

Dar vienas akcentas,  kuris įnešė itin savito kalorito į šventę ir praplėtė gerokai jos diapazoną – džiazo festivalio atidarymas. Kad džiazas jau pilnai įaugo į Tauragės miesto festivalių sąrašą ir užima čia garbingą vietą – tuo abejoti netenka, tačiau jo įsiliejimas į miesto šventės programą, sakyčiau, labai apgalvotas ir rimtas, atnešęs daug pasigėrėjimo šio žanro muzikos gerbėjams.

 

Ir kas ypatingai džiugu, kad Tauragės muzikantai pagavo tą džiazo ritmą ir štai mes jau ant pakylos, scenoje matome ne tik grandų iš užjūrio šalių, bet ir Tauragės rajono jaunuosius muzikantų ir solistus,  kuriems džiazo muzika patinka, kurie turi tą dievo dovaną džiazuoti ir kartu, ( o tai svarbiausia) šį norą pastebi Tauragės miesto muzikos vadovai, pedagogai, muzikantai.

 

Štai ir pirmą kartą susėdo mokytojai ir mokiniai atliko keletą kūrinių. Gal ne visai drąsiai, bet pradžia padaryta milžiniška. Arūno Rakevičiaus didžiulės pastangos ir muzikantų paiešką duoda nuostabius vaisius, o tikėtis, kad išie vaisia kada nors prinoks ir mes juos raškysime gaivindamiesi šių vaisių teikiama muzikine laime, laikas netruks ateiti. Svarbu, kad niekas netrukdytų dirbti, o priešingai, - skatintų besikuriančius jaunus kolektyvus, bedainuojančius jaunutėlius  atlikėjus.  Kartu su garsiais muzikantais Tomu Altaravičiumi, Arūnu Rakevičiumi, Vladislovu Žičkumi, Jurgita Stažiene, Vilmantu Tamoševičiumis, Ruslanu Snijevu ir kitais – užaugs nauja ir daug džiaugsmo teikianti pamaina. Tikiu, kad iš jaunųjų dainininkų – Augustės Jomantaitės, Ernestos Onusaitytės,  Viktoprijos Petrokaitės, Lukrecijos Jakštaitytės, Kornelijos Lukošiūtės ir kitų išaugs gero lygio dainininkai.

 

Žinoma, negalima nepaminėti ir patyrusių muzikantų – bosisto Arūno Rakevičiaus, akordeonininko Tomo Altaravičaus, perkusininko Ruslano Sanijevo ir vokalisto Justo Kirstuko, kurie pateikė savo, jau solidžią programą. Tai gi vėl naujas sąstatas, vėl nauja grupė, nors ir pasivadinusi senu vardu „Optima“, bet teikianti daug vilčių, patyrę čia grojantys muzikantai, - seni vilkai ir jei jiems trūksta vietos pos saule ir sąlygų repetuoti, tai tokios galimybės tikrai turėtų atsirasti.

 

Kada koncertuoja grandai

Na, o antroji džiazo koncerto dalis laukė tikrai įspūdinga. Čia išgirdome ir virtuoziško grojimo, improvizacijų, puikaus, seniai girdėto ir mūsų ausiai kiek neįprasto (bet įstabaus) vokalo.

 

Tiems, kuriuos užburia veržli improvizacija, charakteringos tonų spalvos ir aiškus ritmas bei tiems, kurių ausys pasiilgo kimaus, egzotiniu prieskoniu pagardinto vokalo, lydimo švelnių pučiamųjų, styginių ir klavišinių instrumentų garsų, ilgai laukti nebereikėjo. Šeštadienį į Tauragę atvyko džiazo karalius iš Amerikos Stanley Breckenridge ir  vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų “Jazz Band Ball Orchestra”.

 

Dainininkas, kompozitorius, pianistas, Claremont Graduate universiteto muzikologijos daktaras, dėstantis muzikologiją. Sėkmingai koncertuojantis JAV, Prancūzijoje , Japonijoje, Lenkijoje, Vengrijoje , Lenkijoje ir kituose pasaulio šalyse. Stanley Breckenridge atliekamai muzikai nereikia manieros ar atlikimo stiliaus užvardinimo. Jis pats ir jo atliekama muzika – jau yra maniera! Stanley Breckenridge repertuare net tik solinė kūryba, bet tokių žvaidždžių, kaip Nancy Sinatra, Bobby Bland, Bill Cosby kūryba. Diskografiją sudaro septyni išleisti soliniai albumai keletą knygų muzikos tema.

 

"Jazz Band Ball Orchestra” diksilendas - vienas seniausių ir populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų, įkurtas, daugiau kaip prieš 52 metus keletos studentų. Krokuvos aukštojoje muzikos mokykloje. Lenkijoje , JAV, Vokietijoje, Olandijoje išleista daugiau kaip 40 solinių vinilo kompaktinių plokštelių. Trumpiausias apibūdinimas, kas yra “Jazz Band Ball Orchestra” muzika: Amstrongo tradicija, Elingtono improvizacija, žiupsnelis Boogie ir šiek tiek Latina įniršio. Viskas sumaišoma su geru šou ir kūrybingu atlikimu. Tai ne triukšminga diksilendo muzika, bet elegantiškai parinktas muzikos repertuaras.

 

Tai štai kokia muzika gėrėjomės šeštadienį, Ir dar jos bus. Džiazo festivalis toli gražu neišsisėmė, o tik įgauna pagreitį. Visą vasarą po Tauragės dangumi skambės džiazo muzika – jau birželio 6 d. sodyboje „Požerūnų malūnas“ vyks „JAZZ Grilio pieva“, birželio 20 d. Pilies kiemelyje ir birželio 21 d. jau tradicinėje erdvėje Lauksargių bažnyčioje skambės džiazas. Sekite reklamą ir ji nuves jus ten kur reikia – į Tauragės džiazo muzikos festivalio koncertus.

 

"Tauragės jaunieji talentai sveikina festivalį" koncerto nuotraukos čia.

Festivalio atidarymo koncerto - Stanley Breckenridge & “Jazz Band Ball Orchestra” (JAV-Lenkija) nuotraukos čia.

 

 

Eugenijaus Šalčio inform.

Linos Buchlickaja Lauciuvienės nuotr.‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?