Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Džiazo ritmai įsisiautėja

2019-06-22

Tai parodė trečiasis šių metų Tauragės džiazo festivalio koncertas. Nepabūgę grėsmingų visoje Lietuvoje „audrų, perkūnijų prikrautų debesų laivų“, Tauragės festivalio organizatoriai kaip mat persibazavo iš Tauragės pilies aikštės (kur po ąžuolais, žinoma, būtų buvę maloniau klausytis džiazo) į Tauragės kultūros rūmus, kur šilta darėsi ne tik nuo džiazo. Karšta vasara ir džiazo ir temperatūros prasme.

 

Penktus metus Tauragėje skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis vėl pakvietė į renginius. Jei dar nespėjote suplanuoti visų vasaros savaitgalių, renginio organizatoriai siūlo paįvairinti vasarą aplankant Tauragėje, Jurbarke ir Pagėgiuose vyksiančius koncertus. Kokybiškos muzikos festivalis dovanoja galimybę išgirsti klasikinių ir dar negirdėtų džiazo ritmų, kūrybiškoje aplinkoje sutikti kitokį save ir mėgautis unikalia patirtimi. Ir šiais metais festivalis “Tauragės džiazo dienos 2019” mėgins atitikti tiek džiazo gurmanų, tiek džiazo mėgėjų muzikinius poreikius. Skirtingose erdvėse klausytojų vertinimui pateikiama eilė koncertų ir kitų pramoginių renginių.

 

Birželio 20 d., ketvirtadienį, kaip jau teko rašyti, teko persikelti į šalia esančius Kultūros rūmus. Išsigąsta lietaus ir audros. Čia džiazo muzikos mylėtojai, gerbėjai, fanai, sirgaliai klausėsi Krzysztof Kobyliński KK Pearls (Lenkija-Izraelis-Kolumbija) ir Dainiaus Pulausko Group, beje, kuri ir pradėjo koncertą.  Nors ir ne anšlaginė buvo kultūros rūmų salė, tačiau vietos muzikai joje užteko – pagal savo norimą asortimentą: improvizacijų, netikėtų viražų, išdaigų muzikinių, rimtos klasikos, provokacijų, humoro. Kas tai supranta, turėjo kaifuoti. Renginio vedėjas Laimonas Rimkus šmaikščiai vedė koncertą, organizavo loterijas, bedravo su publika. Buvo nuostabu, tikrąja šia žodžio prasme

 

Ną o kur nusitrenkti šį vakarą? Aišku negu aiškiau. Į Lauksargių bažnyčią, kur tradiciškai jau penktą kartą vyks džiazo festivalio koncertas. Koncertuos Eglė Petrošiūtė & Dutch jazz trio (Brazilija – Olandija – Lietuva).

 

Birželio 1 dieną prasidėjęs Tauragės džiazo festivalis vis labiau „įvynioja“ į savo muzikos „vatą“ vis daugiau žiūrovų ir atlikėjų. Nuoširdžiai klausiu: kas gali būti smagiau pačiame vidurvasaryje už gerą muziką ir linksmą kompaniją?

Retorinis klausimas nereikallauja atsakymo, tačIiau atsakau - smagiau džiazas Tauragėje.

 

Daugiau festivalio akimirkų galima pamatyti čia.

Festivalio programa čia.

 

 

Eugenijaus Šalčio mintys‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?