Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Pirma kartą Šilalėje – unikalus tarptautinis džiazo koncertas

2020-02-26

Vienas talentingiausių jaunos kartos Lietuvos saksofonininkų Kęstutis Vaiginis, jau ne pirmą sykį Lietuvos klausytojus nudžiugins neeiliniu tarptautiniu projektu. Sopraninį ir tenorinį saksofonus, taip pat fleitą pučiantis muzikas išsiskiria skaidriu kontroliuojamu skambesiu, lyriškumu ir emocionalumu.

Kęstutis labai sparčiai įsitvirtino Lietuvos džiazo scenoje, pasirodydamas tiek su savo, tiek su vyresnės kartos patyrusiais džiazo meistrais iš Lietuvos ir užsienio. Kęstučiui Vaiginiui scenoje teko muzikuotu su Barbara Dennerlein, Daniel Messina, Hernan Romero, David Berkman, Alex Sipiagin, Ed Howard, Adam Cruz, Randal Corsen, Bilal Karaman, Burak Bedikyan, Ferit Odman, Herbie Kopf, Joonas Haavisto, DPG group, Dmitrijum Golovanovu, Tree Stones Quartet ir kt žymiausiais Lietuvos  muzikantais.

 

Jis atliko bei pristatė savo savo kūrybos muziką bei dalyvavo įvairiuose projektuose kaip kviestinis svečias ne tik namuose, bet ir Olandijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje , Malaizijoje, Brazilijoje , Ukrainoje, Jungtinėje Karalystėje, Azerbaidžane, Gruzijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Pietų Afrikoje, Kinijoje, Kanadoje, JAV ir Turkijoje.

Kęstutis Vaiginis groja originalias kompozicijas, kurioms būdingi moderniojo džiazo ir akademinės muzikos raiškos priemonių deriniai. Jo muzikoje jaučiama latin, be-bop, afro muzikinių stilių bei džiazo grandų, tokių kaip Johnas Coltrane, Branfordas Marsalis, Wayne Shorteris, Joe Hendersonas, Davidas Sanchezas bei kt.  didelė muzikinė įtaka.

 

2010 metais pelnė Birštono džiazo festivalio Grand Prix, už svarų muzikinį indėlį Lietuvos džiazo muzikos padangėje.  2013 jis buvo apdovanotas Prezidento Joachim Gauck'o  Europamusicale muzikos premija . Jis pasirodė daugelyje džiazo festivalių kaip grupės lyderis ir  kviestinis skirtingų grupių narys:  Nord Sea Jazz, Roterdam Jazz, Breda Jazz, Cape Town Jazz, Otava Jazz, Honkong Jazz , London Jazz, Istanbul Jazz, Jamboree Jazz.


Vienas žymiausių saksofoninikų Steve Wilson (Niujorkas, JAV) taip apibūdina K. Vaiginio kompaktinės plokštelės "Unexpected Choices" skambančią muziką:


"Unexpected Choices" suteikia tikėtino džiaugsmo klausantis Kęstučio Vaiginio muzikos. Jo vizija yra plati – subtili ir provokuojanti, kylanti iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn. Kęstutis kuria auksto lygmens individualų balsą, kuris regisi yra užprogramuotas įnešti svarbų įnašą.

 

Tarek Yamani, gimęs ir užaugęs Beirute (Libanas), šiuo metu gyvenantis  Niujorke - Libano ir JAV apdovanojimus pelnęs kompozitorius ir pianistas, džiazo muziką groti pradėjo būdamas 19 metų.


Jo kūryboje gausu afroamerikiečių džiazo, kuris dažnai pramintas „Afro-Tarab“, bet ir Arabijos pusiasalio ritmų. Tai auksčiausios prabos muzikantas, grojęs su tokiomis žvaigždėmis, kaip  Richardas Bona, Zakir Hussein, Esperanza Spalding, Antonio Sanchez, Brian Blade ir Vinnie Coliauta.

 

Kaspars Kurdeko baigė džiazo magistro studijas Amsterdame, Nyderlanduose ir studijavo Manheteno muzikos mokykloje su Johnu Riley ir

Justinas DiCoccio.

 

Dėl karantino režimo šalyje - koncertas atšaukiamas!

 

 

Kovo 27 d. 20:00

"Meldai" I Šilalė
Daugiau informacijos čia...

Staliukų rezervacija  tel. +370 699 73375‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?