Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Jūra, ošianti Tauragėje

2021-05-11

Tauragė yra vienas iš džiazuojančių Lietuvos miestų – tarptautinis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“ jau tapo neatsiejamas vasaros akcentas, ir šį birželį miestas ne tik prisipildys profesionalų improvizacijų, bet ir svinguos jaunimo kūrybine saviraiška: pirmą kartą rengiamas vaikų ir jaunimo konkursas-festivalis „Džiazo jūra 2021“.

                                              

Birželio 125-26 dienomis Tauragės kultūros centre oš beribė, galbūt banguota ir netgi audringa, talento jūra: muzikantai iš visos Lietuvos nuo 14 iki 23 metų kviečiami teikti paraiškas dalyvauti ir išbandyti savo jėgas. Priimami bet kokios imties ansambliai – solistai, duetai, trio, kvartetai, kvintetai, sekstetai, iki pat bigbendo – įvairiausios sudėties: saksofonai, gitaros, kanklės, Fender Rhodes, dūdmaišiai, arfos, kazoo ar hangai – tradiciniai ir netradiciniai deriniai vienodai laukiami ir visi gaus progą pasirodyti scenoje. Dalyvių repertuare galima įvairi stilistika, tačiau aranžuotėje, atlikime turi būti naudojami esminiai džiazo principai.

 

„Manau, kad bet kuris save gerbiantis festivalis turi skatinti jaunųjų atlikėjų koncertines veiklas, o ir pagrindinė motyvacija jaunimui yra būti išgirstiems ir pastebėtiems. Norime sukurti sąlygas, jaunimui pajausti profesionalios scenos skonį, ir kaip festivalis turime visas sąlygas priimti jaunuosius džiazo atlikėjus iš visos šalies – organizacinę patirtį, puikią kultūros centro sceną su reikalingą techniką, kultūrinę ir pramoginę programą. Turime viziją, kad ateityje šis konkursas taptų jaunųjų džiazo muzikantų geidžiama susitikimo  vietą, o pedagogai šį konkursą įsitrauktų į savo metinį darbų planą“,- sako tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ direktorius ir konkurso „Džiazo Jūra 2021“ organizatorius Valdas Latoža.

 

Dalyvauti yra labai paprasta – tereikia pateikti paraišką, paruošti programą ir ją atlikti scenoje. Laimėti – paprasta nebus, mat dalyvius vertins profesionalių muzikantų komisija, būsianti paskelbta, konkursui artėjant. Dvi dienas Tauragės kultūros centre (o jeigu pasiseks su orais – lauko scenoje) jaunieji muzikantai dalysis savo kūrybinėmis idėjomis su publika, vyks diskusijos, meistriškumo pamokos, seminarai mokytojams ir jų mokiniams. Laisvu nuo festivalio laiku – atvykusiems iš kitų miestų dalyviams bus organizuojamas laisvalaikis, ekskursijos po Tauragės apylinkes, supažindinama su rajono istorijos ir kultūros paveldu. Nugalėtojų laukia prizai ir galimybė pasirodyti pagrindinėje Tauragės džiazo dienų scenoje, ir visiems dalyviams garantuojama vertinga patirtis, galimybė išgirsti savo bendraamžius, palanki erdvė naujoms pažintims ir – kas žino – galbūt netgi naujiems muzikiniams sumanymams ir projektams su kitų miestų atstovais?

 

Numatomi du Grand Prix – geriausio solisto ir geriausios grupės apdovanojimai, taip pat kitos nominacijos, tarp jų – publikos prizas. Publika savo balsavimu išrinks savąjį favoritą, o pasiklausyti ir balsuoti tikrai bus smalsu: tai galimybė išgirsti tuos žmones, kurie po keleto metų žengs į šlovingų džiazo festivalių scenas, leis savo įrašus ir atstovaus Lietuvai pasaulyje, galimybė spėlioti ir įsitikinti, kaip jiems seksis muzikiniame kelyje, ir tiesiog pasiklausyti. Jaunimo atlikimas visuomet turi ypatingos energijos: tokios drąsios, taip ypatingai perteikiamos, tokiu tikėjimu pagrįstos muzikos neišgirsite niekur kitur, tik jaunimo konkursuose.

 

Detalūs konkurso nuostatai publikuojami čia.

http://www.tauragejazz.lt/dziazo-jura/3-konkurso-festivalio-dziazo-jura-2021-nuostatai?fbclid=IwAR0Ls18ZD9O-gLwCB-cGTzO7vsh7Jdp3OUQI4nigTmJe0oOaHApZKVSTlL0

 

Paraiškos priimamos iki birželio 10 d.

 

 

 ‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?