Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Užmirškime pandemiją – atostogoms rinkimės džiazą

2021-06-28

Nežiūrint į visus sunkiu akmeniu prislėgusią pandemiją, dar visai neseniai uždarytas valstybių sienas ar net savivaldybių ribas, vasaros atostogas tauragiškiai kviečiami pradėti su muzika.

 

Jau netrukus Tauragėje startuos jau septintasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje 2021“. Per keletą metų festivalį pamėgo ir pamilo daugelis mūsų miesto ir viso regiono melomanų. Kaip ir kasmet, organizatoriai žada neordinarių džiazo atlikėjų iš užsienio bei Lietuvos.

 

Atrodytų, Lietuvoje gausu džiazo festivalių, šios muzikos gerbėjai puikiai žino „Kauno Jazz“, Klaipėdos, Šiaulių, Birštono ir kitus džiazo festivalius. Lyg ir yra iš ko rinktis. Tad kuo išskirtinės „Tauragės džiazo dienos“? Pasak festivalio organizatoriaus VšĮ „Šou imperija“ direktoriaus Valdo Latožos, šis festivalis išskirtinis tuo, kad nėra vieno savaitgalio festivalis, kaip dažniausiai įprasta. Jis vyksta keletą mėnesių ir netgi darbo dienomis, o didžioji dalis koncertų - nemokami.

 

- Puikiai suprantame, kad žmonės savaitgaliais vasarą nori išvykti prie jūros, į sodus, pailsėti gamtoje, tad kodėl gi neprislietus prie muzikos vakarais po darbo, kai norisi pailsėti nuo kasdienių rūpesčių, atsipalaiduoti, - sako V. Latoža. – Kitas išskirtinis mūsų bruožas – mes skiriame nemažai dėmesio jaunimo kūrybai. Štai ir šiemet liepos pradžioje festivalio svečiai galės pasiklausyti keleto jaunimo bigbendų, džiazo orkestrų atlikėjų jaunųjų talentų koncerte „Džiazo virusas 2021”, rudenį - vaikų ir jaunimo konkurse-festivalyje „Džiazo jūra”.

 

Festivalio koncertai numatyti keliose erdvėse – parke prie „Bangos“, Kultūros rūmuose ir skvere prie jų, Tauragės geležinkelio stotyje, Kauno kolegijos Tauragės skyriuje, Panemunės pilies kieme. O festivalio atidarymas vyks liepos 1-ją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur su programa „Laiptai dangų“ muzikos gerbėjus pasitiks džiazo bei liaudies dainų atlikėja Rasa Serra,kompozitorius, muzikantas Saulius Šiaučiulis bei saksofonininkas Laimonas Urbikas.

 

Kodėl festivalis prasideda būtent Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje? Kaip teigia džiazo festivalio organizatorius, VšĮ „Šou imperija“ direktorius Valdas Latoža ši bažnyčia – labai „džiazova“ vieta.

- Festivalį „Tauragės džiazo dienos“ Lauksargiuose pradedame ne pirmus metus – koncertai vyko bažnyčioje ir Lauksargių geležinkelio stotyje. Tai vietos turinčios savyje nepakartojamą dvasią, tam tikrą aurą. Jas tereikia įveiklinti, - mano festivalio organizatorius. – Tokių vietų Tauragėje nemažai – vyko koncertai J. V. Kalvano parke, pilies kiemelyje. Šiemet vienas koncertas vyks Kultūros rūmų skvere, prie kompozicijos A. Naraškevičiui atminti, važiuosime ir už Tauragės ribų – į Jurbarko rajoną.

 

Norėčiau atkreipti dėmesį, kad liepos 3-ją beveik visas pusdienis bus skirtas džiazui, - primena V. Latoža. – Jau nuo 15 valandos prie „Bangos“ pasirodys verti dėmesio jaunieji atlikėjai, o pavakare estafetę iš jų perims vyresnieji jų kolegos. Klausytojus turėtų nustebinti tauragiškių gospel choras „Gloria“ atliksiantis kūrinius, akomponuojant Artūro Chalikovo grupei, originalus Klaipėdos jaunimo grupės „Graži ir ta galinga“ pasirodymas, „bitlomanus“ į koncertą turėtų privilioti bliuzmeno Aleksandro Belkino ir jo draugų projektas „Beatles‘n‘jazz“, na, o vakaro desertui – bliuzo karalienės Arinos dovana.

 

Festivalio metu klausytojų laukia įdomus susitikimas su žinomu atlikėju Petru Vyšniausku ir jo sūnumi Dominyku, svečiais iš Latvijos ir kitais atlikėjais.

Festivalio puslapyje šiemet paskelbti jau aštuoni festivalio renginiai, anot V. Latožos, jų bus daugiau, ir repertuaras nuolat pildomas. Tauragiškiai ir aplinkinių rajonų gyventojai šiemet pamatys ir išgirs dar ne vieną džiazo atlikėją. Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?

Festivalio programa čia.

 

Irina Sadauskienė

 

 ‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?