Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Džiazo virusas sklis parke prie „Bangos“

2021-07-06

Šeštadienį, parke prie „Bangos“, jau po pietų pradės skambėti muzika – čia „Tauragės džiazo dienų“ kontekste vyks jaunųjų talentų koncertas „Džiazo virusas 2021”. Džiazo gerbėjams savo meistriškumą demonstruos jaunimo muzikos kolektyvai iš Pasvalio, Jurbarko ir Tauragės, o pavakare jaunyste alsuos puikiai muzikinei visuomenei žinomi atlikėjai.

 

Koncerte pasirodys prieš ketverius metus įkurtas Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras, vadovaujamas Arūno Rakevičiaus. Kolektyvas, šiuo metu vienijantis penkiolika muzikantų, tauragiškiams džiazo gerbėjams jau žinomas – ne kartą pasirodė miesto ir rajono renginiuose. Šiuo metu kolektyvas intensyviai repetuoja, ruošdamasis ne tik šeštadienio koncertui, bet ir rudenį planuojamam festivaliui-konkursui „Džiazo jūra 2022“, kuriame žada dalyvauti. Orkestro vadovas ir muzikantai tikisi šeštadienio popietę tauragiškių palaikymo bei gausių aplodismentų.

 

XX  amžiaus pradžioje atsiradę bigbendai, net ir praėjus šimtmečiui, vis dar populiarūs. Ir tuo bus galima įsitikinti, išgirdus kaip ir ką groja jaunieji muzikantai - muzikos mylėtojus turėtų pamaloninti net du jaunimo bigbendai – Pasvalio muzikos mokyklos „Small Big-Band“, vadovaujamas Arūno Viduolio ir Gyčio Gvozdo vadovaujamas Jurbarko kultūros centro bigbendas „Jada“. Tikėtina, kad nusivylusių neliks, nes bus galima išgirsti, kaip groja šiandieninės sintetinės muzikos epochoje džiazo virusu „apkrėsti“ ir šia liga sergantys jaunuoliai.

 

Vakarinę džiazo festivalio programą parke prie „Bangos“ tęs amžiumi kiek vyresni, tačiau savo sielomis ir polėkiais jauni atlikėjai.

Naujame formate turėtų nuskambėti tauragiškių gospel choro „Gloria“ atliekami kūriniai. Įprasta, kad choras atlieka savo kūrinius a capella arba su instrumentine fonograma. Šeštadienio vakarą choristų pasirodymui akompanuos Artūras Chalikovas ir jo grupės muzikantai. Pasak choro vadovės Rasos Levickaitės-Šerpytienės, prieš koncertą visų atlikėjų laukia nemenkas iššūkis. Nors A. Chalikovas, žinomas kaip džiazo ir krikščioniškosios muzikos atlikėjas, yra kūręs chorui aranžuotes ir choro atliekamus kūrinius puikiai žino, tačiau muzikantai ir choristai koncertui vis dar ruošiasi nuotoliniu būdu, o susitiks vienintelei bendrai „gyvai“ repeticijai tik koncerto dienos rytą.

 

Keletas kūrybingų ir energija trykštančių Klaipėdos jaunimo teatro aktorių pristatys nemenko populiarumo sulaukusį spektaklį-koncertą „Graži ir ta galinga“. Merginos pakvies į nuotaikingą kelionę laiku, kur bus pasiūlyta kitu žvilgsniu pažvelgti į istoriją keitusias moteris ir jų reikšmę mūsų šaliai bei kiekvienam iš mūsų asmeniškai.

 

Vyresniosios kartos muzikos gurmanus, sugrįžti į vaikystę (daugeliui klausytojų jau net ne jaunystę) paskatins Aleksandro Belkino ir jo draugų projektas „Beatles‘n‘jazz“. Juk skambės interpretacijos nepakartojamos ir nesenstančios legendinės grupės „The Beatles“ muzikos tema.

Džiazo muzika universali savo amžiumi – ji amžinai jauna, kaip ir dar viena šeštadienio koncerto atlikėja Arina. Su malonumu jaunimas klausėsi šios atlikėjos atliekamų kūrinių prieš trisdešimt metų, lygiai taip pat Arinos klausosi to „jaunimo” vaikai čia ir dabar.

Tad kviečiame šeštadienį, liepos 3-ją, nuo 15 valandos į parką prie „Bangos” ir savaitgalis džiazo ritmu – garantuotas.

 

Irina Sadauskienė‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?