Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Festivalio uždaryme gros drąsūs, šaunūs ir bendradarbiaujantys

2021-08-26

Galima pajuokauti, verčiant grupių pavadinimus, kokie tie atlikėjai kolaboruojantys, šaunūs ir bebaimiai, tačiau išties „Tauragės džiazo dienų“ uždarymo koncertas turėtų būti fantastiškas. Rugsėjo trečią dienos vakare, 18 valandą, tauragiškiai kviečiami nemokamą į koncertą Pilies aikštėje, kuriame gros muzikantai iš  Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Suomijos. Organizatoriai žada ne tik gerą laiką su muzika, bet ir gerą orą. Na, jei jau oras neišgirstų festivalio organizatorių maldų – koncertas persikels į Kultūros rūmus.

 

Ir ką gi desertui, t.y. festivalio uždarymui, žada organizatoriai? O jie žada labai šaunių žmonių iš Latvijos pasirodymą. Būtent taip verčiasi okteto „Very Cool People“ pavadinimas. Tai funk džiazo grupė, kurios kūriniuose girdimos ir soul, roko, hip hopo, netgi klezmer (klajojančių žydų muzikantų atliekamos muzikos) gaidos. Šauniais žmonėmis prisistatantys muzikantai teigia, kad jų grupė, pasitelkusi šiuolaikinius muzikos instrumentus bando sugrąžinti džiazą bei funk‘ą į šokių aikštelę ir padaryti ją prieinamesnę, suprantamesnę paprastiems šiuolaikiniams žmonėms. Keturioliktus metus egzistuojanti grupė, net šešis kartus buvo nominuota Latvijos muzikos apdovanojimų ceremonijoje už geriausią debiutą, geriausius džiazo ir bliuzo albumus. Na, o festivaliai, kuriuose nuo šio okteto atliekamos muzikos „nunešė stogą“, skaičiuojami dešimtimis šalių ir scenų.

 

Jei latviai ruošiasi groti aštuoniese, tai kita – tarptautinės sudėties grupė – septetas. Beje, „Collaborative Jazz septet“ -  vienintelis džiazo septetas Lietuvoje, autentiškai atliekantis bebop ir hardbop erų įkvėptą autorinę muziką. Septeto įkūrėjai Karolis Šarkus ir Donatas Petreikis su kolektyvu visa tai įrašė ir sudėjo į albumą, kuris 2020 metų lapkritį buvo išleistas skaitmeniniu formatu. Atlikėjai ir kūrėjai, susisaistę muzikos ryšiais, teigia, kad pavadinime ne veltui panaudotas žodis kolaboracija, nes būtent tai yra vienas geriausių būdų tobulėti muzikantams, atrasti naujų krypčių muzikoje ir sintezėje su kitais menais. Ir kuo daugiau kokybiškų kolaboracijų – tuo geriau. Planuojama, kad Tauragės scenoje atlikėjai pristatys dalį naujos programos, kuri turėtų pilnumoje pasirodyti tik metų gale.

 

Kelių Europos šalių triukšmadariai, susijungę į grupę „Brave noises“, žada tauragiškiams novatoriškos, bet tuo pačiu autentiškos muzikos pliūpsnį. Tad mėgstantys jazz, free jazz, folk, world music ir alternatyvųjį roką – rugsėjo trečiosios vakarą bus ir jūsų muzikos valanda.

 

Pasak renginio organizatorių, nemaža staigmena turėtų būti ir pasikeitęs renginio vedėjas. Uždarymo vakarui visų mėgstamą „Džiazo dienų Tauragėje“ festivalio „balsą“ – Laimoną Rimkų, pakeis visoje Lietuvoje žinomas atlikėjas, kompozitorius, režisierius ir scenos legenda Remigijus Ruokis.

 

Po baigiamojo koncerto, atsidėkodami už paramą ir festivalio palaikymą, organizatoriai kviečia dalyvius, žiūrovus, savanorius ir draugus į dūzges muzikos klube „Rūsys“, kur nuo 21 val. vyks improvizuotas jam session. Vėl skambės muzika, bus aptariami praėję ir neoficialiai planuojami nauji koncertai ir renginiai.

 

Irina Sadauskienė‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?