Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Finišavo septintasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“

2021-09-14

Praėjusį penktadienį tauragiškius į Pilies aikštę kvietė paskutinis šių metų džiazo festivalio Tauragėje koncertas, kuriame pasirodė atlikėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių Latvijos, Lenkijos bei Suomijos.

 

Koncertą pradėjo triukšmadariais save vadinantys grupės „Brave noises“ muzikantai, atlikę novatorišką ir autentišką muziką. Ir nors sinoptikų žadėto lietaus nebuvo, atidžiai besiklausantys šios grupės atliekamos muzikos, galėjo išgirsti savotiškos gamtos muzikos – lietaus lašų skambesio, kartu su aplink ūžaujančiu šaltoku vėju, siūbuojančių medžių garsus ar, pakėlę akis į žydrą dangų stebėti baltą lėktuvo pėdsaką, neįtikėtinai sutampantį su scenoje skambančia melodija.

 

Vėliau scenoje pasirodę grupės „Collaborative Jazz septet“ vyrai juodais drabužiais, savo garsais užpildę visą aplink esančią erdvę, parodė, kad septetas gali groti taip, kad nežiūrint į sceną atrodė, lyg grotų didžiausias džiazo orkestras. Vyrai savo atliekamomis melodijomis tarsi sugrąžino į džiazo eros pradžią, pateikdami klausytojams šio unikalaus muzikos žanro pradžiamokslį.

 

Linksmieji latviai pasivadinę „Very Cool People“ savo atliekama muzika privertė pajudėti sušalusius nuo žvarbaus vėjo žiūrovus ir, nežiūrint šios nedidelės gamtinės negandos, sulaukti koncerto pabaigos.

Koncerto, kurį vedė legendinis Remigijus Ruokis, metu buvo galima sudalyvauti minikonkursuose ir laimėti vienos iš rėmėjų UAB „Solorina“ prizus.

 

Kaip ir buvo žadėta, po koncerto organizatoriai pakvietė festivalio rėmėjus ir draugus į savotiškas pabaigtuves „Jazz dūzgės“, kur buvo vaišinama uždarymo progai skirtu tortu ir klausomasi džiazo improvizacijų, atliekamų kviestinių svečių - tromboninko Gyčio Girdausko, trimitininko Granto Kleinausko, gitaristų Vykinto Jasaičio ir Antano Balsio, būgnininko Viktoro Rubežo bei prie jų koncerto metu prisijungusių saksofoninko Martyno Šerpyčio ir tauragiškiams puikiai žinomo trimitininko Miko Karoso.

Paprašytas pasidalinti mintimis apie pasibaigusį festivalį, VšĮ „Šou imperija“ vadovas Valdas Latoža sakė, kad šiemetinis festivalis pasižymėjo nežinomybe - finansine ir organizacine prasme. Norėjosi, kad koncertai vyktų numatytose erdvėse ir toliau išliktų nemokami. Kol kas tai pavyksta įgyvendinti, tačiau net ir lietus ar vėsesnis oras, kaip buvo paskutinio koncerto metu, gali pakoreguoti planus.

 

- Matome, kad į koncertus ateina vis daugiau naujų veidų, atvažiuojaj klausytojai iš kaimyninių rajonų, netgi iš Klaipėdos, Šiaulių, Kauno - teigia V. Latoža. – Sutinkame ir nuolatinius klausytojus bei žiūrovus, bet smagu, kad atsiranda naujų žmonių, kuriems džiazo muzika vis labiau prie širdies. Vienus paklausyti džiazo atveda smalsumas, kitus – galbūt, sparčiai populiarėjanti džiazo muzikos mada, trečius – vilioja netradicinės koncertinės erdvės. Štai labai pasiteisino koncertas „Bangos“ parke, manau, kad jame koncertai vyks ir kitais metais. Jau anksčiau išmėgintos erdvės – Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčia, Lauksargių bei Tauragės geležinkelio stotys – vos sutalpina visus norinčius pasiklausyti džiazo. Neįprastomis erdvėmis, puikia akustika patenkinti ir šiose erdvėse koncertuojantys muzikantai. Kiekvienas koncertas atneša savo patirtį, tačiau kuris faktorius svarbesnis – kol kas negaliu pasakyti. Ir toliau eksperimentuosim, bandysim, ieškosim, kol, manau, per dar keletą metų išsigrynins ir koncertinės erdvės, ir džiazo atlikėjai, koncertinė forma ar netgi sezonai, kurie tinka ir patinka tauragiškiams. Šitą kelią praėjo visi džiazo festivaliai – ir Kauno, ir Vilniaus, ir Klaipėdos, kol atrado tinkamas vietas ir formas. Bet šie festivaliai organizuojami ir vyksta jau daugiau nei dešimtmetį, o kai kurie ir – du dešimtmetčius. Viskam reikia laiko, rėmėjų ir žiūrovų palaikymo. Be abejo, galima būtų keisti festivalio koncepciją – daryti ne vasaros renginių ciklą, o kaip daro daugelis - vieno savaitgalio festivalį, kuris, ko gero, priviliotų daugiau žiūrovų iš visos Lietuvos ar artimojo užsienio. Bet, norime kad to muzikos produkto plačiau pasklistų regione, ir mūsų krašto lankytojas jeigu negalėjo į koncertą atvykti vieną savaitę, jis tai gali padarayti bet kuriuos kitus kartus.

 

Renginio organizatoriai VšĮ „Šou imperija“ dėkoja festivalio partneriams ir rėmėjams – Tauragės rajono savivaldybei, Lietuvos kultūros tarybai, Lietuvos kultūros ministerijai, oficialiam „Toyota“ atstovui Lietuvoje UAB „Solorina“, UAB „Alantas“, UAB „Onija“, UAB „Švytis“, UAB „Medicum centrum“, UAB „Muzikos servisas“, I. Alijošienės IĮ „Agava“,parduotuvei „Sweetexpress“, laikraščiui „Tauragės žinios“, TVK televizijai, Tauragės radijui, LRT televizijai ir Gold FM, Tauragės kultūros centro komandai, Kauno kolegijos Tauragės skyriui, ir daygeliui kitų, kurių dėka „Džiazo dienos Tauragėje“ žinomos ne tik mūsų krašte, visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Daugiau koncerto akimirkų čia.

Irina Sadauskienė‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?