Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Tauragės kalendoriuje - draugiški krašto kultūrininkų šaržai (video)

2021-12-12

Jau pirmosiomis gruodžio dienomis kai kurie Tauragės kultūros darbuotojai savo namuose netikėtai sulaukė garbingo svečio – Kalėdų Senelio. Koks gi Senelis būtų, jei neturėtų dovanų. O dovana šį kartą tikrai buvo originali. Na, iš pirmo žvilgsnio – anoks čia originalumas. Kalendorius. Bet koks tas kalendorius. Ogi labai įdomus ir netikėtas. Iš kiekvieno 12 kalendoriaus mėnesius žyminčių lapų žvelgė kažkur matyti nupiešti veidai. Aha! Tai šaržai!  

 

Štai ant ištiesto smiliaus vienam iš kalendoriaus herojų nutūpęs drugelis. Aišku. Čia fotografas Eugenijus Kavaliauskas, čia bandoniją pasikinkęs stovi barzdotas vyras. Be abejo,  tai garsusis bandonininkas, Tauragės garbės pilietis Albinas Batavičius. Čia rasite ir jaunosios kartos dainininkę, televizijos projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoją Meidę Šlamaitę, pasakorką iš Pagramančio Birutę Normantienę ir operos solistą Liudą Mikalauską, ir režisierę Genovaitę Urmonaitę rasite, choro „Gloria“ vadovę Rasą Levickaitę-Šerpytienę, tautodailininkę, Tauragės garbės pilietę Oną Paulauskienę. Čia ir kultūros veikėjas Eugenijus Šaltis, pasidabinęs laurų vainiku. Kalendoriuje yra šilti draugiški šaržai jau išėjusių kultūrininkų – šypsosi į barzdą režisierius Antanas Naraškevičius, nacionalinės meno premijos laureatas, skulptorius Regimantas Midvikis stovi prie savo garsiojo Mindaugo skulptūros,  paminklosaugininkas, publicistas Tauragės garbės pilietis Edmundas Mažrimas šypsosi miela ir nepakartojama šypsena.

 

„Su pasididžiavimu visuomenei pristatome šaržuotas emocijas tų, kurie garsina Tauragės kraštą -  siekiame prasmingai, netradiciškai ir linksmai pristatyti mūsų krašto kūrėjus. Didžiuojamės kūrusiais praeityje ir nuoširdžiai džiaugiamės esančiais aktyvioje veikloje. Tai pirmasis toks Tauragės džiazo festivalio projektas, bet ne paskutinis - tikrai turime labai daug  iškilių kultūrininkų, pagal kuriuos galime skaičiuoti laiką“,- sako Tauragės džiazo festivalio organizatorius Valdas Latoža.

 

 

„Ačiū, žinoma, Kalėdų Seneliui, o taip pat tarptautinio džiazo festivalio “Džiazo dienos Tauragėje” organizatoriams, visada ką nors originalaus ir netikėto sumąsto. Ir visiems, kas prisidėjo leidžiant šį unikalų kalendorių, dėkui. Dailininkui Martynui Juchnevičiui ir dizaineriui Rimantui Lauciui taip pat dėkui“,  – taip savo Facebook paskyroje rašo Eugenijus Šaltis po to, kai pas jį su dovana apsilankė Kalėdų Senelis.

 

Tarptautinio džiazo festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ inform.‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?