Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Tarptautinio džiazo festivalio komandoje – tauragiškis arba kokio muzikinio desanto šiemet tikėtis Tauragėje

2022-05-24

Savaitgalį Vilniuje jau dvidešimtą pirmą kartą vyks plačiai žinomas tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“. Lyg ir tolokai nuo Tauragės, kad labai rūpėtų tiems, kas nesidomi džiazu. Tačiau šiemet taip nėra, nes... jis gana tampriai susijęs su Taurage. Kodėl? Tuoj sužinosite.

 

Džiazo mėgėjai žino, kad „Vilnius Mama Jazz“ pasižymi itin įdomia programa, kurioje ne tik koncertai, bet ir konferencijos, parodos, paskaitos, „Džiazo vitrina“ (Showcase), bei mentorystės programa, kurios partneriu šiemet tapo tauragiškių organizuojamos „Tauragės džiazo dienos“.

 

Kaip sakė „Vilnius Mama Jazz“ sumanytoja ir vadovė Judita Bartoševičienė, dažnai vadinama Mama Jazz, „Showcase“ tarptautines džiazo atlikėjų žvalgytuves festivalis organizuoja jau nuo 2016 metų, tačiau jose dalyvaudavo labai daug atlikėjų iš užsienio, tad atvykę ekspertai į savo festivalius ir pasikviesdavo pas save koncertuoti Vilniuje matytus ir girdėtus užsienio atlikėjus.

- Išėjo taip, kad paskleisdavome žinią apie užsienio atlikėjus, o apie mūsiškius mažai kas sužinodavo, tad nutarėme, kad laikas žvalgytuvėse dalyvauti tik mūsų atlikėjams. Klaidinga manyti, kad į „Showcase“ kviečiami tik jauni atlikėjai, jų atrenkame ir skirtingo žinomumo, ir skirtingo amžiaus. Skelbiame atranką, kurioje gali dalyvauti visi norintys džiazo atlikėjai iš Lietuvos. Šiemet tokių kandidatų buvo daugybė – mes atsirinkome geriausius. Juos ekspertų komanda ir išgirs, įvertins, padės prasiskinti kelią į tarptautinius festivalius už Lietuvos ribų. Tokiu būdu „Vilnius Mama Jazz“ festivalis prisideda prie lietuviškos kultūros sklaidos pasaulyje.

 

Beje, delegatų - ekspertų komanda, tai žinomi pasaulio džiazo festivalių, koncertų organizatoriai, prodiuseriai, žurnalistai, muzikos kritikai, muzikos agentūrų, klubų atstovai. Šiemet į dvidešimties delegatų-ekspertų grupę, kurioje dirbs keturiolikos šalių atstovai, pakviestas dalyvauti ir „Tauragės džiazo dienų“ organizatorius Valdas Latoža. Pasak J. Bartoševičienės, ne šiaip pakviestas, o pagaliau prikalbintas. Ir visi šie žmonės tris festivalio dienas girdės, matys, o gal ir jaus, „Tauragės džiazo dienų“ reklamą bei dvasią.

 

Kaip jau minėta aukščiau, „Tauragės džiazo dienų“ festivalis šiemet pasirinktas „Mentorystės programos“ partneriu, todėl galės į savo festivalį pasikviesti vieną iš „Showcase“ dalyvių, o visas išlaidas apmokės „Vilnius Mama Jazz“. Ir tai, anot Juditos Bartoševičienės, nebus vienkartinė draugystės apraiška:

- Mūsų draugystė tęsis ilgai, mes džiaugiamės, kad kaip vyresni partneriai galėsime prisidėti prie Tauragės festivalio, padovanoti atlikėjų pasirodymą. Ir laukit šiemet mūsų komandos desanto Tauragėje!

 

Judita Bartoševičienė ir Gregory Privat. MamaJazz.Lt nuotr.

 

Pakalbintas Valdas Latoža sakė, didžiuojasi, kad dirbs tokioje ekspertų komandoje:

-Manęs laukia neįkainojama patirtis, tikiuosi daug ko išmokti, juk savaitgalį praleisiu puikioje ekspertų komandoje. Tai – dėmesys mūsų mažo biudžeto regioniniam džiazo festivaliui – esam pastebėti, įvertinti ir pagerbti. Manau, taip įvertintos mūsų festivalio organizatorių pastangos ir veikla. Tikriausiai, buvome stebimi, vertinami, analizuojama mūsų veikla.

 

Kadangi visas tris festivalio dienas svečiai ir dalyviai galės stebėti ir Tauragės džiazo dienų reklamą, Valdas sakė vežasi į Vilnių nemažai dalomosios medžiagos ne tik apie festivalį, bet ir apie pačią Tauragę, Tauragės kraštą:

-Tikiuos taip prisidėti prie Tauragės vardo ir Tauragės turizmo aplinkos garsinimo. Gal kas iš festivalio svečių ar dalyvių norės užsukti į mūsų festivalio koncertus, pakeliauti ar pailsėti mūsų krašte. O kai esi žinomas plačiau, lengviau pasikviesti žinomesnių atlikėjų į mūsų festivalį. Juk neretai mums – mažiesiems – reikia įrodinėti, kad pas mus taip pat gera, intelektuali ir išsilavinusi publika, nors ir nedidelis, tačiau stabilus klausytojų ratas.

 

Irina Sadauskienė‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?