Remėjai

Festivalį finansuoja

Lietuvos Kultūros Tarybahttp://www.taurage.lt

Pagrindinis rėmėjas

https://www.solorina.lt/

Festivalio radijas

GOLD FM

Festivalio spaustuvė

DiremtaVisi rėmėjai ›

Se si bo. Tai buvo taip gera

2022-08-11

Šiltą rugpjūčio trečiadienio vakarą susirinkę į Smalininkus muzikos gerbėjai, leidosi svajonių kelionėn į Paryžių kartu su latvių vokaliste Diana Pīrāgs ir ją lydinčia grupe „Le Petit Paris“. Tai įvyko „Tauragės džiazo dienų“ koncerte, kuris Smalininkuose vyksta jau trečius metus ir, galima drąsiai teigti, tampa tradiciniu. Tradiciniu ne tik dėl pasikartojančio kasmetinio ritmo, bet ir dėl geros muzikos pasiklausyti susirenkančių klausytojų, žiūrovų. Šiemet jų buvo netikėtai daug. O gal negalima sakyti netikėtai? Reikia pripažinti, kad šito reikėjo tikėtis, nes per trejus festivalio koncertų metus Smalininkuose, publika jau pamėgo, pamilo gerą ir kokybišką muziką, profesionalius atlikėjus. Gerbėjų ir klausytojų ratas plečiasi ir didėja.

 

Šiemet koncertuoti į Smalininkus džiazo festivalio organizatoriai pakvietė latvių atlikėjus – vieną geriausių kaimyninės šalies dainininkių Dianą Pīrāgs ir grupę „Le Petit Paris“, kurioje groja trombonininkas Lauris Amantovs, kontrabosistas Raivo Ozols, būgnininkas Raimonds Kalnins bei  akordeono (ir ne tik) virtuozas Marko Ojala.

 

Aksominis Dianos vokalas, papildytas švelniais trombono garsais, sujungtais su tiksliu ir neįkyriu ritmu bei romantiškomis akordeono natomis, sukūrė kelionę laiku ir vietoje, kur dingo kasdieniai rūpesčiai, o nerimastingas dienos ritmas liko medžių šešėlyje parke prie senojo uosto.

 

„Tauragės džiazo dienų“ išvažiuojamojo koncerto Smalininkuose metu Diāna Pīrāgs ir ansamblis „Le Petit Paris“ siūlė pasimėgauti akustiniu koncertu, lygiai taip, kaip buvo grojama vos prieš keletą dešimtmečių Paryžiaus gatvėse, kavinėse, terasose. Juk skambėjo muzika, leidžianti mėgautis giliu instrumentų skambesiu, negadinanti jo nereikalingomis techninėmis variacijomis, nepaliekanti abejingos nė vieno klausytojo širdies ir priverčianti keliauti laiku ir po pasaulį.

 

 

Taip, kaip klausytojai aplodismentais dėkojo atlikėjams, renginio organizatoriai dėkoja savo pagalbininkams ir idėjos palaikytojams - Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto centro direktoriui Arvydui Griškui bei Smalininkų seniūnui Ramūnui Alminui, rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai, Tauragės rajono savivaldybei, Jurbarko rajono savivaldybei, koncerto svečius gaiviais sūreliais vaišinusiai pagrindinei renginio rėmėjai AB „Vilkyškių pieninei“, oficialiai įgaliotai TOYOTA atstovei Lietuvoje – UAB „Solorina“, informaciniams rėmėjams.

Kadangi ir šiemet tai buvo taip gera (prancūziškai „se si bo“ – aut. pastaba), atsiranda norai ir siekiai Smalininkuose susitikti ir kitąmet.

Daugiau koncerto nuotraukų galima pamatyti čia.

 

Irina Sadauskienė‹ Atgal

Kur?

Tauragėje / Jurbarke / Pagėgiuose

Pilies kiemelis

Lauksargių ev.liuteronų bažnyčia

Panemunės pilis, Jurbarko raj.

Smalininkų senoji prieplauka, Jurbarko raj.

Bangos parkas

 

Kada?

2024 metų vasara

Gegužė - Birželis - Liepa - Rugpjūtis

Ką pamatysiu?

Džiazo atlikėjus iš

JAV I Latvijos I Siera Leonė I Belgijos I Lietuvos

Tiek džiazo gurmanui, tiek muzikos mėgejui

Vasara su džiazu Tauragėje – kas begali būti netikėčiau, įdomiau, unikaliau?